- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Jak přicházejí sny - Richard Matheson

5. dubna 2008 v 17:51 | Upiirek |  M
Originál: What Dreams May Come
Hlavní postavy: Chris, Ann, Albert
Děj se odehrává: mezi lety 1974 a 1978
"Kniha hovoří o posmrtném životě, avšak jediné, co v ní považuji za fiktivní, jsou postavy a vztahy mezi nimi. Všechno ostatní až na pár drobností je výsledkem mého bádání v dané oblasti," říká autor o románu. "Myslím, že Jak přicházejí sny je jedna z nejdůležitějších knih, které jsem kdy napsal, neboť mnoho čtenářů se díky ní zbavilo strachu ze smrti."
Kniha se prezentuje jako rukopis, který po své smrti nadiktoval přes médium Chris Nielsen. Ten jeho prostřednictvím vypráví svému bratrovi o tom, co zažil po své smrti.
Chris nezemřel pokojně ve stáří. Zemřel nanásledky automobilové nehody, když mu nebylo ani padesát. Zanechal po sobě svou milovanou ženu Ann a čtyři dospělé či dospívající děti. Chris nejprve popisuje okamžik své smrti, jak proti tomu bojoval ze všech sil, jek le nakonec opustil svoje fyzické a následně i éterické tělo (tyto pojmy se dozvídá až později). Těsně po smrti se Chris držel 'blízko' Země, protože sebál o Ann, jak to bude po jeho smrti zvládat. Pak ale s pomocí svého již dlouho mrtvého bratrance Alberta postupuje do vyšší sféry, kterou pro zjednodušení můžu nazvat Nebem.
V tomto Nebi je to nádherné. Každý může žít jak chce, kde chce a dělat si co chce. Je tu stále příjemně pro každého obyvatele. Vzduch i voda jsou tu křišťálově čisté, vše vydává pozitivní energii a řídí se lidskými myšlenkami. Chrisovi se tu samozřejmě líbí, ale chybí mu Ann. Utěšuje se proto myšlenkou, že eu jednou bude s ním.
Bohužel se stane něco, co v Nebi nečekali. Ann po manželově smrti spáchá sebevraždu, čímž si znemožní přístup do Nebe a otevře si bránu do vlastního Pekla. Chris se s tím nemůže smířit, a tak se rozhoduje, že se tam za ní vydá a vezme ji do Nebe. Albert ho varuje, že se to nikomu na Chrisově úrovni nikdy nezdařilo, Chris se ale nedá odradit.
Putuje tedy s Albertovou pomocí různými vrstvami Pekla. Lidé zde by se mohli dočkat pomoci, stačilo by, aby tomu uvěřili, protože stejně jako Nebe i Peklo je tvořeno jen jejich myšlenkami. Když se po dlouhé cestě Chrisovi podaří Ann najít, nemá moc štěstí. Ann odmítá věřit tomu, že je její manžel, i tomu, že by se jí dalo nějak pomoci. Když už Chris vyzkouší všechno a Ann nepovolí, rozhoduje se, že když tedy nemůže vzít Ann do Nebe, zůstane s ní v Pekle.
Náhle se Chris probouzí a je zpět v Nebi. Albert mu vysvětluje, že svým sebeobětováním pomohl Ann z Pekla, nicméně že do Nebe nemohla, a tak se dobrovolně reinkarnovala. Chris se dozvídá, že každá duše prožije mnoho životů na Zemi i v Nebi, než se zdokonalí a očistí natolik, aby mohla postoupit do vyšší nebeské sféry a splynout s božskou podstatou. Chris se proto také rozhoduje pro reinkarnaci, aby se s Ann mohl setkat v dalším životě, jak se dozvídá již třetím společném.
Jeho bratr se po obdržení tohoto rukopisu vydává navštívit miminko, do kterého se jeho bratr údajně vtělil. Samozřejmě nemůže rozeznat, jestli to je či není pravda.
ukázka: Tímto se patrně pro mě příběh uzavírá.
Mohu pouze zopakovat jediné: Je-li na tomto rukopise něco pravdy, kyždý by se měl nad svým životem zamyslet. Důkladně.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama