- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Třetí Kniha Mojžíšova - Leviticus

22. dubna 2008 v 20:39 | Upiirek |  Bible
Tato část Bible už pro mě byla trošku nudnější, byla spíše na jedno brdo. Leviticus totiž není o ničem jiném než o popisu pravidel, čistoty a nečistoty, nařízení a trestů pro obyčejné lidi a kněze. Nemůžu říct, že by mě pár pasáží nezaujalo, ale opravdu jen malá část celého textu.
První z věcí, které mě zaujaly, je barvitý a přesný popis, jak které zvíře obětovat Bohu, tedy zabít, aby to bylo správně. Přečtěte si úryvek z konce první kapitoly, a sami si řekněte, jestli by tohle mělo do Knihy Knih patřit (a vůbec tím teď nenarážím na ptačí chřipku).

úryvek: Jestliže pak z ptactva oběť zápalnou obětovati bude Hospodinu, tedy ať obětuje z hrdliček aneb z holoubat oběť svou. I vloží je kněz na oltář a nehtem natrhne hlavy jeho a zapálí na oltáři, vytlače krev jeho na stranu oltáře. Odejme také vole jeho s nečistotami jeho a povrže je blízko oltáře k straně východní na místo, kde jest popel. A natrhne ho za křídla jeho, kterýchž však neodtrhne. I páliti bude je kněz na oltáři na dříví, kteréž jest na ohni; zápalť jest v oběť ohnivou, vůně spokojující Hospodina.
Další kapitoly jsou o různých druzích obětí, o čistotě a nečistotě obětí, o malomocenství a jeho řešení (jediné kapitoly s rozumným základem!!). Načež následuje další část o zákazech neřádstva mezi lidmy. Mezi tím je i krátká leč jasná zmínka o homosexuálech, nehledě na neuvěřitelné srovnání se zoofily. No, nevím jak ten váš, ale můj bůh homosexuály toleruje, protože jsou to normální členové společnosti.
úryvek: Nebudeš obcovati s mužským pohlavím, scházeje se s ním jak s ženou; nebo ohavnost jest. A s žádným hovadem nebudeš obcovati, poskvrňuje se s ním; ani žena nepoddá se hovadu, aby s ním obývala; nebo mrzkost jest.
Tady můžu jen dodat jednu věc: homosexuálové, pokud vám nevadí že já jsem na kluky, klidně si buďte na stejné pohlaví. Ale zpět. V Leviticu následuje výčet toho, co mají a nemají dělat kněží, dále kapitola o svátcích a výročích a nakonec Bůh hrozí všem, co ho nebudou poslouchat strašlivými tresty, z nichž smrt je snad te nejlehčí. Já vážně nevím, ale přijde mi zvláštní že tolik lidí se našlo zrovna v téhle víře. Nevidím důvod, proč NEVĚŘIT, ale nechápu, proč věřit v Boha, který tě potrestá, když budeš v sobotu pracovat. Nic proti židům ani křesťanům, znám mezi vámi skvělé lidi, ale tohle prostě nechápu. Když mi to vysvětlíte do komentářů, budu jen ráda =)
 


Anketa

Myslíte si, že některá náboženství úmylsně zamlčují některá fakta aby se více zalíbila?

Určitě, a nelíbí se mi to
Myslím že spíš ano
Nevím (a je mi to jedno)
Nemyslím, a určitě to nedělají schválně
Určitě ne!

Komentáře

1 kamča12 | E-mail | Web | 26. dubna 2008 v 16:19 | Reagovat

Ahojík, žes mě tak pochválil komix. :D

Tak ti píšu,že je 5.díl. Tak se kdyžtak mrkni. :)

2 jirka | Web | 30. dubna 2008 v 14:20 | Reagovat

Promiň že ubec nepíšu, ale já poslední dobou ubec nemam čas, možná o prázkách něco pošlu...

3 Upiirek | Web | 30. dubna 2008 v 14:23 | Reagovat

buď v pohodě, to fakt není povinnost, piš jen když budeš mít chuť =) já zas teď čtu dost dlouhou knihu a než tu dočtu tak sem taky nedam nic novýho... =<)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama