- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Ďábelská světice - Maria Beaumont

20. července 2008 v 20:21 | Upiirek |  B
Hlavní postavy: Amy Bickerstaffová, Mary, Lisa Bickerstaffová, Ant, Lewis, Jake Bedford, rodiče Bickerstaffovi
Děj se odehrává: v současnosti v Londýně a New Yorku
Amy Bickerstaffová pracuje v redakci časopisu Pracující dívka a je druhá nejnevýznamější v kanceláři. Zároveň je to však asi nejhledanější osoba planety - každý si přeje vědět, kdo je doopravdy Marsha Mellowová, autorka bestselleru, románu plného sexu se vším co se hýbe i nehýbe. Amy se zatím daří světu, který ji považuje za nemorální a zvrácenou kazičku dětí, skrývat, hlavně se ale skrývá před svou matkou, která je panovačná a velmi zásaditá co se názorů týče.

Amy ani ve svých pětadvaceti letech nedokáže říct své matce, že kouří, a říct jí, že napsala sexuální bibly, se podle jejího názoru rovná sebevraždě. Amy má vůbec problém se sebevědomými panovačnými typy. Byl to právě její bývalý přítel, Jake Bedford, kdo jí nevědomky přiměl napsat tu knihu. Jake byl posedlý sexem ve všech formách, a Amy mu to tolerovala až do doby, kdy po ní chtěl, aby šla na swingers party - skupinový sex. Probírala to se svým homosexuálním přítelem Antem. Ten si myslí, že Amy se chtěla Jakeovi prostě pomstít.
ukázka: Ale Ant má částečně pravdu. Zuřila jsem a chtěla to Jakeovi oplatit. Nejdřív jsem asi měsíc otálela a snažila se vykoumat, kudy na to. Pak přišlo osvícení: jestli je nemůžeš porazit, připoj se k nim!
(Mezi námi, pěkná hloupost. To je jako kdyby George Bush po 11. září předstoupil před národ, rozpřáhl ruce a prohlásil: Mí drazí Američané! Co vám mám povídat? Protože se na ty zakuklence nechytáme, co kdybychom na to šli jinak? Upřímně řečeno, v jejich případě nemáme šanci, a proto navrhuji, abychom se jim pokusili vetřít do přízně. Necháme si narůst vousy a vynasnažíme se je chápat. A víte co? Začneme s tím hned! Opakujte po mně: Alláh je mocný! Alláh je velký! Smrt všem nevěřícím prasatům!)
Amy se teď ve svém životě potýká s mnoha starostmi - musí skrývat svou totožnost Marshy Mallowové, po které jde celá Anglie. Líbí se jí její šéf Lewis, ale zdá se, že ten už mám dost přítelkyň. Její bývalý přítel Jake s ní chce znovu spát. Její otec má zřejmě aférku, zatímco její matka v domění, že Amyn přítel je Gay a zároveň kněz, pomaluje zeď kostela a je polapena, a Amyna sestra Lisa přispívá svou troškou do mlýna.
Amyn život připomíná Bridget Johnsonovou, a i zde je stále čemu se smát. I Amin život se nakonec vyřeší a ona skončí s tím mužem, kterého chtěla, a ktrý se ukáže milý a slušný. A problím Marshy Mallowové vyřeší její sestra - vezme vše na sebe a všem tvrdí, že to ona je Marsha. K Amyně radosti jí to všichni věří. Amy píše další román, ale může žít vklidu, zatímco Lisa si užívá slávy celebrity a nevraživosti své matky.
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama