- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Ann Brasharesová

23. srpna 2008 v 17:29 | Upiirek |  Ann Brasharesová a její knihy
Životopis v kostce: Ann Brasharesová se narodila v roce 1967 a vyrůstala v Marylandu. Záskladní a střední školu vychodila ve Washingtonu. Studovala filozofii. Nyní žije v New Yorku s manželem, dvěma syny a dcerou.
Díla:
Do češtiny byla zatím přeložena tato:
Můj pohled na věc: Ann Brasharesové se povedlo něco, co se povede málokterému spisovateli - její postavy v knihách o Putovních kalhotách působí až neskutečně skutečně, dá-li se to tak říct. Člověk by i věřil, že stačí s knihou jen zatřepat a dívky a všichni jim blízcí prostě vypadlou na koberec v botách na podpatku nebo v papučích. Ann dokázala vdechnout život čtyřem různorodým hrdinkám, které mají různé zájmy, pocity, dobré a špatné vlastnosti. A všechny vypadají, jako by je osobně znala.
Dobře se jí také daří ukazovat rodinné situace a vůbec mezilidské vztahy. Taky na lidech vyzdvihuje vnitřní hodnotu, aniž by srážela krásu. Daří se jí skloubit to, co je důležité, s tím, co je pro člověka přirozené. Zkrátka a dobře, její knihy jsou mi blízké a chovají se jeko zrcadlo nastavené světu - nehrají si na velikány, ale svým tichým způsobem melou břehy (jako Lena).
 


Komentáře

1 love-chris | Web | 23. srpna 2008 v 17:35 | Reagovat

Ahoj mas pekny blog! Ak chces kukni na ten moj! A hladam ludi na SBčka!

A tiez rada citam a mam od nej doma vsetky casti sesterstva!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama