- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Druhé léto sesterstva - Ann Brasharesová

22. srpna 2008 v 19:14 | Upiirek |  Ann Brasharesová a její knihy
Hlavní postavy: Lena, Bridget, Carmen, Tibby, Brian, Kostos, bapi, Billy, Greta, Christina, David, Paul
Děj se odehrává: v současnosti
Čtyři kamarádky přes rok zase povyrostly a zestárly, než přišlo léto a s ním zase čas pro Putovní kalhoty. I tentokrát se kamarádky musely vyrovnat s různými nástrahami a ranami osudu, ale díky sami sobě a jedna druhé navzájem se nakonec se vším vyrovnají.

Lena přes rok ukončila svůj vztak s Kostou, založený na dopisování. Bála se, že by jí všechna ta láska mohla ublížit - zvlášť kdyby si to Kostos rozmyslel. Sama se ovšem své lásky nezbavila, nedokázala to. Když potom Kostos přijede za ní, uvědomí si Lena, že ho pořád miluje, a jde za ním. On jí s radostí řekne, že lásku stále opětuje, a oba jsou neuvěřitelně šťastní. Pak ale náhle Kostos musí odjed zpět do Řecka a neřekne Leně proč. Lena se to ale stejně dozví. Lenin dědeček - bapi, kterého Lena milovala, zemře, a Lena s celou rodinou jede do Řecka se s ním rozloučit. Potká nejen Kostu, ale i jeho novomaželku. Lenu to porazí. Později jí Kostos řekne, že s tou dívkou párkrát byl po jejich rozchodu a ona že je teď těhotná, takže byla jeho povinností gentlemana si ji vzít. Lenu i Kostu to trápí, ale nedá se nic dělat. Oba si řeknou, že se budou vždycky milovat, ale že spolu nemůžou být. Lena se sama nedokáže vzpamatovat, pomáhají jí všechny kamarádky.
Bridget se přes rok taky změnila. Po zkušenosti s Ericem přestala s fotbalem, přibrala a přebarvila se nahnědo. Na začátku léta zjistila, že už ji několikrát k sobě zvala babička, ale že otec jí její dopisy zatajil, a rozhodla se, že za ní pojede. Představila se babičce pod jiným jménem a nechala se pd ní zaměstnat na pomoc v domě. Navíc Bridget našla fotbalové hřišt a amatérské družstvo, se kterým někdy v sedmi letech taky hrála, a s ním i svého bývalého kamaráda Billyho. Postupem času si Bridget uvědomila, že předtím to s ní bylo lepší, začala běhat, zase zhubla zpátky a hnědé vlasy jí odrostly. Babička i Billy jí poznali a jí samotné bylo dobře. Dokonce zase začala hrát fotbal a byla nejlepší, pomohla Billyho týmu k vítězství. Nakonec se vracela domů silná a byla to ona, kdo nejvíc Lenu utěšoval.
Carmen měla pocit, jako by se opakoval loňský rok - jako předtím její otec, i její matka si teď našla přítele. Carmen musela uznat, že je milý, ale stejně jí to hrozně vadilo. Matka byla najednou skoro pořád z domu a Carmen se cítila opuštěná a zrazená, a tak udělala všechno proto, aby matce ten vztah překazila - vyčítala jí ho a byla na ní zlá, jak to jen šlo. Matka se s přítelem rozešla, ale Carmen z toho stejně nebylo dobře. Nakonec si uvědomila, že matka jí bude mít vždycky ráda, ať už bude mít přítele nebo ne, a matce se omluvila. Taky je dala znovu dohromady, na což mohla být poprávu pyšná.
Tibby na léto odjela na filmový seminář. Na semináři se seznámila s lidmi, co jí připadali in, ale ve skutečnosti to byli laciní pozéři. Tibby si to ale neuvědomovala. Skoro pořád u ní byl na návštěvě Brian, který přes rok zkrásněl a o kterém už všechny její kamarádky věděly, že je do ní zamilovaný, jen ona si to nepřipouštěla. Tibby ale dala přednost svým novým "kamarádům" před ním, a tím ho ranila. Ranila i svoji matku, protože při prvním promítání představila film právě o ní, jak věčně nemá čas a je mimo. Objema se později omluvila. Oba také přijeli na závěrečné promítání jejího filmu, který udělala úplně od začátku - sestavila totiž dokument o Bailey. Všichni brečeli. Matka se s Tibby usmířila a Tibby vykládala všem na potkání, že Brian je její přítel, což dřív zapírala.
Takže sesterstvo prožilo bouřlivé léto, ze kterého ale vyšly silnější a moudřejší, než dřív.
 


Komentáře

1 Andy-SB | Web | 23. srpna 2008 v 8:05 | Reagovat

Tak to jsem nečetla(rekord u mě:D)

2 Upiirek | Web | 23. srpna 2008 v 16:51 | Reagovat

Andy: to je chyba, je to fakt pěkný =<) a je toho dost, čtyři díly... ale fakt krásný =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama