- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Jmenuji se Alice - Ivona Březinová

12. srpna 2008 v 16:29 | Upiirek |  B
Hlavní postavy: Alice, rodiče, Metod, Henryk, Vilím
Děj se odehrává: v současnosti
Tato kniha patří do řady Holky na vodítku spisovatelky Ivony Březinové. V této edici se dočítáme o dívkách, které se díky různým životním nástrahám dostaly až na dno a následně do bezděkovské léčebny. V léčebně najdeme například kleptomanku, klaustrofobika, nymfomanku, gamblerku, bulimičku ale i další zubožené lidi. Tyto knihy si dívky píšou jako deník, ukazující, proč jsou tam, kde jsou, a jejich zápisky jsou prokládané děním v léčebně.

Alice je narkomanka. Doma se nikdy necítila právě nejlépe - otec byl bohatý podnikatel, který málokdy vystrčil hlavu ze svých mraků z cigaretového kouře, a od matky, učitelky, slyšela Alice jako nejmilejší věc "A nehrb se pořád!" Oba rodiče neustále brali nějaké prášky proti bolestem, na migrénu a tak, a tak se Alice vlastně už od dětství setkávala s jistou formou závislosti. Díky svým neduhům si také rodiče přli mít z dcery doktorku a k tomu jí vedli, aniž by je napadlo, že ona to třeba nechce. Z později narozeného syna měl být lékárník.
Alice byla chytrá a dostala se na gympl. Tady se poprvé setkala s prášky, které jí měly pomoci se učit. Alice najednou na gymplu nezvládala, na učení nebyla zvyklá a berličku potřebovala, a tak si nechala poradit od spolužačky a začala je brát. Navíc toužila vzepřít se matce, jako snad všichni teenageři, a nutno dodat, že u takové matky se tomu není co divit.
Proto se taky Alice nebránila, když poprvé dostala jointa marihuany. Netrvalo dlouho, když poznala kluka Metoda, který šňupal perník, a dala se s ním dohromady. Když ho bylo na šňupání málo, tak si ho píchla... A začala si píchat pravidelně. Rodiče na to přišli až za hodně dlouhou dobu, a zmohli se jen na zastavení kapesného. Když si Alice píchla znovu, vyhodili jí z domu, a tak šla za Metodem. Začali si píchat heroin, protože tam prostě byl.
Jednou to Alice přehnala, a rodiče si jí po detoxu vzali zase domů, mysleli si, že už zůstane čistá. Matka s ní byla ve dne v noci, ale jakmile trochu polevila, Alice utekla a zase si šlehla. A tak jí odvezli do bezděkovské léčebny, kde je teď.
V léčebně se dozvěděla, že Metod umřel - dal si Zlatou ránu. A Alice se rozhodla, že bude bojovat i za něj a že to překoná. Ale nikdo netuší, zda se jí to podaří.
 


Komentáře

1 Andy-SB | Web | 13. srpna 2008 v 19:19 | Reagovat

Tak tohle jsem četla,celou tu trilogii příběhů,krásný příběhy,ze života:)

2 Upiirek | Web | 14. srpna 2008 v 11:08 | Reagovat

Andy: jj, to jsou, a navíc mi to pomohlo silně se odradit od anorexie i bulimie (teda Martina, Alice ne...) =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama