- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Jmenuji se Ester - Ivona Březinová

14. srpna 2008 v 11:19 | Upiirek |  B
Hlavní postavy: Ester, Kristián, Barnabáš, Roman, rodiče, sourozenci
Děj se odehrává: v současnosti
ukázka: Jmenuji se Ester a jsem gamblerka. Dřív se tomu říkalo hazardní hráčka, nebo spíš hazardní hráč, protože to byla skoro výhradně pánská záležitost. No a co? Máme snad rovnoprávnost, ne? Takže klidně můžu říct, že jsem gamblerka. Už dlouho. Ani nevím, kdy to vlastně všechno začalo, ale pan doktor tady v léčebně řekl, že bych na to měla přijít a že nejlepší bude, když to všechno napíšu. Jako příběh. Řekla jsem mu, že neumím psát příběhy. Ve škole jsem ze slohu nikdy neměla lepší známku než trojku a taky nepíšu zrovna spisovně, ale pan doktor řekl, že to nevadí, hlavně abych prý napsala, co si o tom všem opravdu myslím.

Nejdřím jsem myslela, že si o tom nemyslím vůbec nic, ale teď mám pocit, že to přece jen půjde. Prý až začnu psát, přijde to samo. Tak jsem zvědavá. Nevím, odkud začít, a tak začnu od začátku.
Ester se seznámila s hracími automaty v baru rodinného přítele. Měla ještě čtyři další sourozence, a tak její rodina příliš nevydělávala. Patnáctiletá Ester byla nadšená, když jí onen přítel Roman nabídl práci ve svém baru - bude dělat volavku na automay. Roman nechal jeden automat upravit, aby vyhrával víc než ty ostatní, a u něj Ester denně seděla a dostávala za to od Romana stovku.
Poté se v tomhle baru seznámila s Kristiánem, krásným slepým osmnáctiletým mladíkem, který hrával na automatu vedle ní. Postupně se spolu seznámili a zamilovali se do sebe. Když ale Roman rozhodl, že Kristián už do baru nesmí, protože příliš vyhrává, rozhodne se Ester že odjede s ním a už se nevrátí.
Jenomže Ester už se nemůže touhy po hře zbavit. Problém je, že už nevydělává peníze, tudíž nemá za co hrát. A tak začne doma krást věci. Nakonec to praskne a rodiče ji vyhodí z domu. Kristián Ester ubytuje u sebe, ale ani tam to Ester nevydrží a začne krást i jeho věci, takže jí nakonec vyhodí i on. A tak je Ester na ulici a bez peněz. Půjčí si na hru a naoplátku musí krást autorádia, až jí chytí a dají do pasťáku. Nakonec se dostane do léčebny pro další závislé mezi patnácti a osmnácti lety.
V léčebně má s sebou Barnabáše, myšku, kterou jí daroval Kristián. A sám Kristián jí napíše dopis, že si o její nemoci zjistil co se dalo a chápe, že Ester není zlá, ale nemocná. A že půjde na operaci s očima a je nepatrná šance, že zase uvidí - a rád by jí viděl silnou a zdravou.
 


Komentáře

1 Seloki | Web | 14. srpna 2008 v 11:22 | Reagovat

Hezkej blogíísek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama