- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Navždy v modrém: Čtvrté léto sesterstva - Ann Brasharesová

26. srpna 2008 v 20:29 | Upiirek |  Ann Brasharesová a její knihy
Hlavní postavy: Carmen, Tibby, Lena, Bridget, Brian, Eric, Effie, Leo, Peter
Děj se odehrává: v současnosti
Dívky za sebou mají rok na vysoké škole, ve kterém stále nosily Kalhoty, aby je držely pohromadě, i když budou zvlášť. Tentokrát se na začátku léta dívky nesejdou na vypuštění Kalhot do oběhu, protože Carmen už je pryč. Slavnost se tedy nekoná.

Carmen odjela na divadelní festival jako výpomoc za oponou. Všimne si jí tam vedoucí castingu hlavního představení a navrhne jí, aby taky zkusila konkurz. Carmen to zkusí a roli dostane. To vadí její spolubydlící, rádobykamarídce a rádobyherečce, která se cítí nejlíp, když je Carmen na dně. Carmen se nakonec ale nedá rozhodit takovým člověkem a skvěle odehraje svou roli.
Tibby je opět na filmařském kurzu, ale má starostí i tak dost. S Brianem si trochu přihnou vína a poprvé se spolu milují, jenže Brianovi praskne kondom. Tibby je z toho zdrcená, drží si Briana od těla a neustále čeká, kdy konečně přijdou měsíčky. Naštěstí přijdou, ale ona se s Brianem rozejde, protože tomu neumí čelit. Začne jí na ně zase záležet až poté, co s ním začne chtít chodit Effie, Lenina sestra. Poté se s Brianem k sobě vrátí.
Lena chodí na kurz kreslení. Tady se seznámí s klukem Leem, který umí nádherně kreslit. Oba kreslení milují a chtěli by kreslit i o víkendech, ale nemají nikoho, kdo by jim stál modelem. Tak se dohodnou, že si budou navzájem - nazí - pózovat. Lena je z toho nejdřív nesvá, ale pak si zvykne. Po jednom malování se milují. Lena se cítí podivně osvobozená a je jí dobře. Když se objeví Kostos, že se rozvedl, Lena je na něj nazlobená a pošle ho pryč - už s ním být nechce, i když ta láska tu byla a nějakým způsobem i je.
Bridget stále chodí s Ericem, ale na svém prázdninovém pobytu u vykopávek se seznámí s třicetiletým ženatým Peterem, kerý jí přitahuje. Dokonce se i políbí, oba to chtěli. Druhý den do tábora přijede jeho žena i s malými dětmi a Bridget si uvědomí, že tohle už nikdy neudělá - on je jeho rodiny, ne její. Poté se vrátí domů, setká se s Ericem a je šťastná, že to tak je.
Tím ale léto nekončí. Effie naštvalo, že ohledně Briana dala Lena přednost Tibby před ní, cítí se sestrou nemilovaná. A tak jí ukradla Putovní kalhoty a odvezla si je do Řecka. Tam je nechtěně ztratila - vítr je odnesl ze šňůry, a Effie je nemohla najít. Volala to Leně a strašně se omlouvala, ale už to nemohla odčinit. Celé Sesterstvo se rozhodlo, že je poletí hledat - sešly se poprvé po roce všechny spolu.
Hledaly týden. Pak si uvědomily, že Kalhoty byly chytré a chtěly, aby byly spolu, i když proto musely samy zmizet. Dohodly se, že se vrátí domů bez nich. Lenna zavolala Effie, aby jí řekla, že se nezlobí, že je to v pořádku. Dívky už Kalhoty nepotřebovaly - byly spojené i bez nich, byly spolu a budou spolu i v budoucnu.
 


Komentáře

1 Pluviassol | Web | 27. srpna 2008 v 11:25 | Reagovat

Tak tuto serii knížek jsem nečetla ale viděla jsem jakýsi film s kalhotama, které si pujčovaly myslím 4 holky a ty kalhoty jim vždycky s něčím pomohli nebo já už pořádně nevím jak to bylo... xD už je to hrozně dlouho... xD

2 Upiirek | Web | 28. srpna 2008 v 9:00 | Reagovat

Pluviassol: to bylo asi vono, už to zfilmovali a myslim že i druhou část... ale ty herečky =/ =<)

3 Pluviassol | Web | 29. srpna 2008 v 10:20 | Reagovat

ty já nevím, to už je tak, ehm, 3 roky zpátky aj možná... xD

4 Upiirek | Web | 29. srpna 2008 v 10:51 | Reagovat

Pluviassol: jo, je to z roku 2005 myslim =<D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama