- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Oxfam

26. září 2008 v 20:19 | Upiirek |  Obchody a vydavatelství
Hurá hurá, tak jsem se zase dokopala k článku =o) Jedná se o můj oblíbený obchod, který ovšem netuším jestli je i v ČR, takže doufám že temhle článek někomu k něčemu bude =o)
Oxfam (jehož webové stránky najdete TADY ), je charitativní organizace, která pomáhá chudým po celém světě (viz ZDE). Takže nákupem secondhandového zboží neuděláte rarost jen sobě, ale i dalším lidem.

Oxfam, pravda, neprodává jen knihy, ale také další věci, jako třeba použité oblečení či CD, já se ovšem soustřeďuji na knihy (i když jedno CD mám taky - s anglickýma dětskýma písničkama xD ). A výběr má Oxfam opravdu velký, stačí se knihami prohrabat a vždycky se dá najít něco cenného. V Oxfamu v Bostonu jsem si například koupila všechny sebrané spisy Shakespeara za 99 centů, a v Dublinu za pár eur neméně tlusté spisy Oscara Wildea, které nové stály mám dojem něco okolo třiceti eur. Radost dělají mně i sobě =)
Ale Oxfam neprodává jen obrovské bichle plné klasiky, nečtenáři se nemusí bát =D Já si tam taky koupila například knihu s názvem "1001 vážně hloupých vtipů", které už se pěkných pár dní od srdce řehtám. Zkrátka a dobře, Oxfam vesele pokrývá všechny žánry, je levný a přitom podporuje charitu, takže až příště pojedete do ciziny, podívejde se, jestli tam náhodou někde není =o)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama