- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Stopařův průvodce Galaxií: Život, vesmír a vůbec - Douglas Adams

4. května 2009 v 11:34 | Upiirek |  A
Hlavní postavy: Arthur, Ford, Zafod, Trillian, Marvin, Slartibartfast

Ve třetím dílu Stopařova průvodce se všichni naši hrdinové víceméně rozdělí, aby se nakonec zase dali víceméně dohromady, a mezitím zachránili život, vesmír a vůbec. Mezitím se potkávají s dalšími lidmi, věcmi a kuriozitami, jako například nesmrtelným tvorem, co si klade za cíl urazit každou žijící bytost ve vesmíru, nebo létajícím večírkem s mimořádně špatnou pověstí.ukázka: Nejdelší a nejdestruktivnější večírek, jaký se kdy konal, vstoupil v současné době do čtvrté generace, a zatím ještě se nikdo nemá k odchodu. Jednou se sice někdo podíval na hodinky, ale to bylo před jedenácti lety a žádné čerstvější informace nejsou.
Nepořádek je tam takový, že už to přestává všechno, a je potřeba ho vidět, abyste tomu věřili, ale pokud necítíte naléhavou potřebu tomu věřit, nechoďte se podívat, protože vás to nepotěší.
V poslední době se z mraků ozývaly rány a bylo vidět záblesky, a jedna teorie praví, že šlo o bitvu mezi několika flotilami společností zabývajících se čištěním koberců, které se nad večírkem nehnutě vznášejí jako supi, ale informacím posbíraným na večírcích se nedá moc věřit, a tomu, co zaslechnete na tomhle večírku, už vůbec ne.
Jeden z problémů, který se zřejmě bude dál zhoršovat, spočívá v tom, že hosté jsou buď děti nebo vnuci, nebo dokonce pravnuci lidí, kteří se neměli k odchodu jako první, a vzhledem k celé té záležitosti se selektivním chovem, regresivními geny a tak dále je jasné, že ti, co momentálně na večírku jsou, jsou buď anatičtí návštěvníci večírků, nebo blábolící idioti, nebo, což se stává stále častěji, obojí.
Ať tak či tak, z genetického hlediska to znamená, že u každé další generace je oněco menší pravděpodobnost, že odejde.

To by snad mohlo k představě o knize stačit, anglický humor, komu sedí ať si přečte =o)
 


Anketa

Knižní či filmové parodie?

mám rád/a
nemám rád/a

Komentáře

1 kamča12 ♥SB♥IN LOVE | E-mail | Web | 7. května 2009 v 16:50 | Reagovat

Může to být zajímavé počtění...

2 Upiirek | Web | 7. května 2009 v 18:11 | Reagovat

kamča12: to taky je =P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama