- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Ramses Prokletý - Anne Riceová

27. června 2009 v 15:22 | Upiirek |  P-R

Hlavní postavy: Ramses, Julia, Kleopatra, Lawrence, Henry, Elliott, Alex, Samir

Děj se odehrává: v Londýně a v Egyptě v roce 1914

Tato kniha obsahuje originální nápad a je napínavá od začátku až do poslední stránky. Nedá se jednoduše uhodnout, jak vše skončí, mnoho smrtí přichází nečekaně a vztahy se rovněž kompikují. Ačkoliv je od světoznámé autorky upířích příběhů, tento příběh se od upírů uchyluje k mumiím a hlavně k elixíru věčného života a mládí.


Vše začíná nálezem mumie Lawrencem Stratfordem. V hrobce jsou papyry a nápisy o nesmrtelnosti oné mumie, kterou má k životu přivést sluneční světlo. Zda je to pravda nebo ne se ale Lawrence již nestačí dozvědět, protože ho ještě v hrobce otráví jeho synovec a hazardní hráč Henry kvůli penězům.
Mumie cestuje do Londýna, kde má být vystavována v domě Lawrencovi dcery a dědičky Julie. Henry rovněž cestuje do Londýna a pokusí se otrávit i Julii, ale je zastaven mumií, která opravdu ožije a vrhne se na něj - on uteče a je rozcupován novinami, že se nadobro zbláznil. Z mumie se vyklube skutečný Ramses Veliký, překrásný muž již tři tisíce let starý, a kdysi bláznivě zamilovaný do Kleopatry.
Julie a Ramses se sblíží, Ramses má obrovskou schopnost se učit a Julie mu vysvětluje všechny vynálezy moderní doby. Ramses zůstane u ní v domě pod jménem Ramsey, starý egyptský přítel jejího otce. Pravdu zná jen Henry, kterému ali nikdo nevěří, dále Lawrencův opravdový egyptský spolupracovník Samir a pak starý inteligentní lord Elliott Rutherford, jehož syn Alex, Juliin snoubenec, nic netuší.

Julie a Ramses odcestují do Egypta, aby se mohl Ramses konečně odpoutat od minulosti a plně žít přítomností. Jsou doprovázení Henrym, kterému to nařídil jeho otec, Alexem, který odmítá nechat Julii jet bez něj, Elliottem, který chce z Ramsese dostat elixír nesmrtelnosti, a Samirem, který je Ramsesovi naprosto oddaný.

Zdá se, že se všechno chýlí ke zdárnému konci - Henry se všem vyhýbá, Julie je s Ramsesem šťastná a Alex se zdá být smířen s faktem, že zasnoubení je u konce. Jenomže pak Ramses objeví v jednom muzeu mumifikovanou Kleopatru, a oživí ji pomocí všemocného elixíru. Kleopatra má ale výpadky v paměti a začne vraždit každého, kdo se na ní trochu křivě podívá...

A jak to dopadne vám neřeknu, nechcete přece přijít o překvapení, kdo přežije, kdo zemře, kdo bude nesrtelný a kdo koho svede si prostě musíte zjistit sami =oP
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama