- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Pravá krev: Upíři v Dallasu - Charlaine Harrisová

11. října 2009 v 13:49 | Upiirek |  Charlaine Harrisová a její knihy
Hlavní postavy: Sookie, Bill, Eric, Callisto, Godfrey, Luna, Farrell, Steve Newlin, Andy Bellefleur, Lafayette, Hugo

Děj se odehrává: v současnosti/blízké budoucnosti na americkém venkově a v Dallasu

V kostce: Druhý díl Pravé krve, s jedinou lepší částí


Druhý díl navazuje zhruba tam, kde první skončil. V městečku Bon Temps se vše tak nějak vrátilo k normálu. Ovšem netrvá to víc než pár stránek, než se vše zase rozjede - najdete se mrtvola Lafayetta, kuchaře v baru U Merlotta, v autě Andyho Bellefleura, místního detektiva. Andy je podezřelý, ale nikdo proti němu nemá žádný důkaz.

Další, co se stane, je, že když je Sookie sama v lese, potká ženu s prasetem, a ona žena ji napadne - jin díky upíří krvi co dřív vypila se Sookie stačí otočit a žena jí rozpáře drápy záda. Řekne jí ještě, že je to vzkar pro Erica, a zmizí. Sookie se nemůže hýbat, a nakonec ji přijde zachránit Bill. Odveze ji do Fangtasie, Kde k ní Eric zavolá speciální lékařku, která Sookie nakonec zachrání - upíři musí odstranit otrávenou Sookiinu krev a pak ji nahradit jinou - lidskou, aby se Sookie neproměnila v upíra. Ukáže se, že ta žena je menáda (dryáda), stvoření silnější než co jiného, třeba upír, a žádá dar za to, že opustí území. Eric se s tím teď musí popasovat.

Sookie s Billem jsou odvoláni do Dallasu, kde má Sookie pomocí svých schopností zjistit, kam zmizel upír Farrell. Eric, oficiálně Billův nadřízený, je v anonymitě následuje. Sookie zjistí, že Farrella pravděpodobně unesl upír Godfrey, který sám sebe i jeho vydal Společenství Slunce, náboženské sektě založené na křesťanství a nenávisti k upírům. Oba se měli účastnit slavnosti, při které by nakonci uhořeli při prvních paprscích úsvitu.

Sookiina práce je v zásadě hotová, ovšem ona se rozhodne se ve dne infiltrovat do Společenství a zjistit víc. Ovšem Společenství ví předem, že přijde, a uzamkne ji v podzemí. Je málem znásilněná, na poslední chvíli ji ale zachrání upír Godfrey, který není uvězněný. Sookie ho přemluví, aby ji dostal ven, kde ji Společenství začne honit, ale zachrání ji proměňovačka Luna. Obě jednou nejdřív do nemocnice (obě utpěly několik nepěkných zranění) na kontrolu že přežijí a pak zpět do hotelu, kde Sookie bydlí. Tam ni nečeká Bill, ale kupodivu Eric. Ten jí pomůže dostat se do pokoje a začne ošetřovat její nejvážnější zranění. Pak se objeví Bill (Eric odejde) a řekne Sookie, co se všechno dělo - pro začátek jak upíři napadli Společenství když ji hledali, osvobodili Farrella a nechali všechny lidi, co se jim přímo nepostavili, naživu. Pak ji Bill jel hledat a ztratil stopu v nemocnici (Lunin přítel je odtamtud odvedl tajnou chodbou).

Následující noci se koná party na oslavu záchrany Farrella. Sookie i Bill jsou zvaní, stejně jako Eric. Party má ovšem krutý konec - Společenství poslalo komando, které místo rozstřílelo na cucky. Jen díky tomu, že je Sookie pocítila v mysli vteřinu před útokem a zakřičela na všechny "K zemi", většina upírů přežila. Eric ji zakryl vlastním tělem, a po útoku jí požádal, aby mu z ramene vycucla stříbrnou kulku, jinak mu tam prá zaroste. Sookie se nechá nachytat a udělá to. Tím jí Eric donutí pozřít nějakou jeho krev, což mu umožní být se Sookie v jakémsi kontaktu - odteď bude vědět, co Sookie cítí, ať už je to vztek nebo štěstí. A zatímco Eric se stará o Sookie, Bill se vydává ven zabít lidi, co je napadli. Sookie se proto na něj zlobí, protože chtěl odplatu a vůbec se nestaral, jestli je ona v pořádku, a tak odletí z Dallasu bez něho.

Zpátky v Bon Temps se Sookie s Billem nestýká. Po několika týdnech se oba potkají, a nevydrží to - dají se znovu dohromady a usmiřování trvá celou noc. Protože to ale nikdo neví, Sookie je po několika dnech pozvána na tajné orgie, party, o které se ví, že na ní byl Lafayette minimálně jednou předtím, než ho zabili. Sookie to neláká, ale chce zjistit, kdo za jeho smrt může, a tak se rozhodne tam vydat. Protože Bill se zrovna musel vrátit na krátko do Dallasu, požádá o doprovod a ochranu Erica. (Taky ho požádá aby předstíral, že je gay - a on tomu dostojí růžovým přiléhavým tričkem a legínami - proč tohle nebylo v seriálu??). I když předem stanoví meze, že s nikým nechce spát, a už vůbec ne s Ericem, on to samozřejmě nevydrží a Sookie dvakrát políbí a dál nehorázně svádí - a Sookie by možná neodolala, kdyby se nakonec neobjevil Bill.

Kromě Billa se ovšem objeví i menáda Callisto. Ericova oběť - živý býk - jí nestačila, a protože ji přitahuje sex a drogy, orgie pro ni byla jako hostina. Menáda potvrdí Sookie, kdo zabil Lafayetta, který hrozil vyzrazením účastníků orgií, a rozhodne se vybrat si svůj dar sama - smrtí většinou účastníků orgií, s výjímkou několika mála šťastlivců. Menáda opouší území, aby se přesunula jinam. Kniha končí tím, že Bill zjistí, že Andy Bellefleur a jeho sestra Portia, které on moc rád nemá, jsou vlastně jeho vzdálení potomci.

Upřímně řečeno, já vážně netiším, co na těchhle knížkách vidím, ale něco tu určitě je, protože si hodlám přečíst i další díly. Ale upřímně, není to napsané nic moc. Takže je to příběhem, ne vždy dotaženým? Nevím... Ale budu číst dál.
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama