- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Pravá krev: Klub Mrtvých - Charlaine Harrisová

16. listopadu 2009 v 14:29 | Upiirek |  Charlaine Harrisová a její knihy
Hlavní postavy: Sookie, Bill, Eric, Alcide, Lorena, Bubba, Russel Edgington - král Minnesoty, královna Louisiany, Debbie, Jerry Falcon

Děj se odehrává: v současnosti/blízké budoucnosti v Louisianě a Minnesotě

V kostce: upířy jsou jen lidi - nevěrní


Sookie už s upírem Billem nemá tak dokonalý vztah jako předtím. Královna Louisiany mu zadala tajný úkol, kvůli kterému Bill tráví daleko víc času se svým počítačem než se Sookie, která z toho samozřejmě není nadšená. Bill navíc musí odjet na dobu neurčitou, aby úkol dokončil, a Sookie ani nemůže vědět kam. Zkrátka a dobře, jejich vztak na tom prostě není nejlíp.

Bill tedy zmizí a Sookie se snaží v době jeho nepřítomnosti žít jako obvykle - pracovat v baru a tak dále. Ovšem jednoho večera se u ní objeví Bubba, upír, kterého užjednou předtím poslal Eric, aby jí ochraňoval. Hned ten večer Bubba zabije vlkodlaka (v lidské podobě), který se pokusí Sookie chytit. Sookie nechápe co se děje, dokud jí to nevysvětlí sám Eric. Podle něj se Bill měl toho večera vrátit a nahlásit se ve Fangtasii. Měl v plánu vyplatit Sookie za to, že jí opouští s jinou upírkou, Lorenou, se kterou měl vztah už dřív a teď ji znovu potkal, a ani to nechtěl udělat z očí do očí. Bill se ale neobjevil a tak Ericovi došlo, že ho někdo chytil (díky Lorenině zradě) a že pokud někdo bude vědět že chodil se Sookie, bude ona v nebezpečí.

Bill nechal svůj počítač - svojí práci v rukou Sookie, a Eric se z ní pokuší dostat, na čem Bill dělal, ona to ovšem neví a nehodlá mu prozradit, že se to dá snadno zjistit. Nicméně Eric po ní taky chce, aby mu pomohla najít Billa - královna by určitě nebyla nadšená, že ho Eric nechal ve štychu, a důsledky by byly vše jen ne příjemné. Eric tuší, že Billa unesl minnesotský upíří král nebo někdo z jeho království. Sookie se tam tedy má vydat ve společnosti vlkodlaka Alcida, který ji dostane d té správné společnosti kde bude moci využít svůj dar telepatie a z cizích myšlenek zjistit, kde je Bill a jestli vůbec ještě žije.

Sookie souhlasí, i když Erica nechce poslouchat, Bill jí zradil a znovu jí čeká hromada trablů. Vydává se proto jako nová Alcidova přítelkyně do Minnesoty a do baru pro nadpřirozené bytosti, kterému vlkodlaci přezdívají Klub mrtvých. Tady je první večer napadena vlkodlakem, který ji začne svádět v dob kdy je Alcide na záchodě. Je zachráněna upírem Russelem, králem Minnesoty, a ten jí ihned pozve, aby přišla i následující večer. Což ona samozřejmě udělá, i proto že tenhle večer téměř nic nezjistila.

Následujícího večera se ale v baru objeví dva jiné lidé - bývalý reverend Newlin a další člověk, který se pokusí dřevěným kůlem zabít Russelovu pravou ruku Betty Joe. Sookie ale vyčte tenhle úmysl z jeoh mysli a jakoby náhodou (aby neprozradila svoji schopnost) je ve správnou chvíli na správném místě a zachytí mužovu ruku - ten místo upírky probodne Sookie bok. Russel jí jako výraz díků (po zabití onoho člověka a honbě na Newlina - není řečeno zda úspěšné) nabídne, aby se uzdravila v jeho rezidenci. Tam jí doprovází Eric, který se představí jako Alcidův přitel (Alcide není přítomen).

V Russelově domě je Sookie téměř uzdravena a taky se napije Ericovi krve, protože Bubba, který se tam taky objeví, zjistí, že tam je právě držený Bill. Sookie si vezme za úkol ho ve dne, kdy budou upíři spát, osvobodit. Samozřejmě to není nejjednodušší, podaří se jí při tom mimo jiné probodnout srdce Loreně, upírce která Billa zradila, ale nakonec se s ním dostane v dodávce pryč a zpět do města. Bill je těžce zraněný na mnoha místech, vyhladovělý a přes den samozřejmě nehybný. Sookie zajede do Alcidovi garáže a chce se podívat za ním do nákladového prostoru, kde je ale najednou zamčená - Alcidova expřítelkyně byla zjevně opravdu žárlivá mrcha. Sama s Billem ve vzduchotěsném prostoru nebyla Sookie nadšená. V noci, když se Bill probudil, se zdálo, že ji zabije - nemohl nejdřív poznat, kdo to je. Nakonec se ale vzpamatoval (poté co jí prakticky znásilnil) a dostal je oba dva ven a Sookie na vzduch, který jí téměř došel.

Sookie, Bill a Eric se vrátí do Bon Temps. Bill se nakonec dohodne s Russelem po telefonu na podmínkách, aby si nešli navzájem po krku. Bill prozradí Sookie, na čem pracoval - na úplném seznamu všech upírů v Americe a třeba i jinde ve světě; což by bylo samozřejmě užitečné pro kdekoho. Zatím není jasné, jak se Sookie vůči nim oběma zachová. Ona sama je současně ve fyzicky dost bídném stavu, a oni dva se místo klidu nad ní začínají hádat. Sookie jim to utne tím, že odvolá jejich pozvání do domu - oni jakožto upíři tedy už nesmí být vevnitř a tak proti své vůli vycouvají ze dveří. V tu chvíli si Sookie uvjedomí, že všechna Billova práce je u ní v domě, kam nikdo z nich, ani samotná královna nemůže, pokud jim to ona nedovolí. Není divu, že se začne smát.
 


Anketa


Komentáře

1 Dark Angel | Web | 16. listopadu 2009 v 15:36 | Reagovat

u nas bude 26. 11. kde vlastne ty bydlis??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama