- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Neobyčejný život Oscara Wildea - Stephen Calloway, David Colvin

16. prosince 2009 v 19:46 | Upiirek |  Ostatní - víceautorské, sborníky atd.
originální název: The Exquisite Life of Oscar Wilde

v kostce: životopis Oscara Wildea v krátké a snadno čitelné podobě


Tato kniha popisuje život Oscara Wildea, jednoho z nejznámějších irských (i když spíše mezinárodních) spisovatelů 19. století. Dočtete se tu o jeho dětství, začátcích kariéry, době největší slávy i největšího pádu. Vše je doprovázeno mnoha fotografiemi a dobovými kresbami či karikaturami, takže i těch něco málo přes sto stránek obsahuje v zásadě jen trochu skutečného textu. Ovšem nutno dodat, že text je výstižný a popisuje život Oscara Wildea vybranými barvami.

Čtenáře můžou zaujmout jak detaily o Wildeových rodičích - já například nevěděla že jeho matka psala básně a říkala si Speranza; o jeho vztahu s manželkou, která se s ním nakonec nerozvedla i přesto, že byl zavřený za prokázané styky s muži, o Bosiem, jeho fatálním milenci, nebo samozřejmě o jeho dílech, jeho cestování a samozřejmě nechybí ani jeho slavné i méně slavné citáty.

Wilde, který se nedožil ani půl století, si i za tak "krátkou" dobu dokázal podmanit tisíce lidí, kteří i nyní, přes sto let od jeho smrti, čtou jeho knihy nebo knihy o něm, a další kteří o něm stále píší a které fascinuje. Jistě stojí za to si o něm něco málo zjistit a přečíst si některé z jeho děl.

 


Anketa


Komentáře

1 N-line | Web | 23. prosince 2009 v 18:03 | Reagovat

co je to za serial Lost in Austen ? este som o nom nepoccula...je to dobre ? :) o austen si pozriem v podstate hocico :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama