- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Pravá krev: Všichni mrtví - Charlaine Harrisová

7. května 2010 v 16:34 | Upiirek |  Charlaine Harrisová a její knihy
Hlavní postavy: Sookie, Quinn, Sophie-Anne (upíří královna Louisiany), Andre, Eric, Bill,

Děj se odehrává: po hurikánu Katrina

V kostce: upíří konference, vraždy a výbuch celého hotelu


Přestože i další kniha o Sookie Stackhouse a jejím světě plném nadpřirozených bytostí je plná krve a mrtvých těl (popřípadě ostatků rychle se rozkládajích těl upírů), svým způsobem začíná i končí šťastnou událostí - svatbou.

Na začátku knihy (ok, téměř na začátku) se Sookie účastní svatby svého bratra Jasona. Jason je známý sukničkář a nějakou dobu i panterodlak, dá-li se to tak nazvat. Bere si svoji přítelkyni, rovněž panterku Crystal, a tím se nadobro váže k její komunitě panterů v malé vsi za Bon Temps, kde Sookie žije. Sookie se za Jasona musí zavázat - stejně jako Calvin za Crystal - že pokud jeden ze svatebčanů poruší úmluvu (oidvede partnera nebo nepomůže některému panterovi z klanu), zaplatí za to zavázaná osoba svou krví - a možná i smrtí. Nedá se říst, že by z toho Sookie byla zrovna odvázaná, ale tak nějak nemá na výběr - a přátelit se s pantery je pořád lepší než je mít za nepřátele.

Hlavní událostí knihy je ale dlouho očekávaná upíří konference, na kterou je Sookie pozvána jakožto telepatka louisianské královny, stejně jako je tam Barry, její bývalý známý, jako telepat krále Texasu. Sookiiným úkolem je poslouchat mysli všech přítomných lidí a tím zjišťovat užitečné informace a ochraňovat královnu. Průběhem celé konference se táhne řada nešťastných událostí, které Sookie jako obvykle nakonec rozplete a zachrání koho se jen dá. Svoji povinnost vůči královně splní - ochrání ji od odsouzení za vraždu svého manžela i od smrti při výbuchu hotelu, a to i přesto, že královnina pravé ruka Andre se jí snažil proti její vůli vnutit svou krev, čímž by s ním zůstala nadobro propojená; nakonec ji ale "zachránil" Eric tím, že mohla vypít pouze jeho krev. O Andreho se ale postará na konci Sookiin přítel Quinn, když ho při celkovém zmatku po pádu hotelu probodne kůlem...

A vůbec se o Quinnovi během tohohle dobrosružství Sookie něco dozvěděla. A on o ní, kdy už je o tom řeč - o jejím poutu s Ericem, protože si už třikrát vyměnili krev. O Quinnovi se zase ukázalo, že jeho matka byla dřív znásilněná a on se uvázal upírům za pomoc k pomstě. Musel pak tři roky zápasit v ringu proti jiným nadpřirozeným bytostem. Nikdo nevydržel tak dlouho jako Quinn, tím si vysloužil svoji pověst. Po této službě odešel od zápasení, protože se musel postarat částečně o matku, a hlavně o dceru, která se jí po tom incidentu narodila - Frannie. Frannie teď u něj občas zůstávala a někdy mu pomáhala v práci. Sookie se s ní na konferenci potkala, a i když si na začátku nesedly, obě měly dost vůle být na sebe navzájem co nejpříjemnější.

Když se Sookie nakonec podaří vrátit se domů - bez Quinna, který byl raněný a s kterým teď má nějaký čas zůstat Frannie - zjistí, že Tara, její kamarádka, a JB, její bývalý spolužák, se mezitím impulzivně rozhodi a vzali se. A tak příběh končí v kruhu, svatbou...
 


Komentáře

1 Zelená kachna se svítícím broukem na hlavě | Web | 7. května 2010 v 17:02 | Reagovat

Nádhernej název : )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama