- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Smysl životic - Douglas Adams a John Lloyd

1. července 2010 v 10:52 | Upiirek |  Ostatní - víceautorské, sborníky atd.
V kostce: vtipný trefný slovník

Tato kniha používá známá i méně známá místopisná jména k popisu situací a věcí, které se v živoět běžně stávají ale které zatím nemají své vlastní jméno - tedy až do doby než se slova z této knihy rozšíří =o)

Za pomoci této knihy můžete zjistit, zda v létě slýcháváte bečice (zvuk sluncem spáleného stehna odlepujícího se od umělohmotné židle), zda vás obtěžuje čichalov (malý lovecký pes vycvičený k tomu, aby vám očenichal přirození), nebo jste udělali hudlici, což je keltský výraz pro překlep na počítači. Máte-li (rádi) kozí hory, dámské poprsí značné velikosti, nebo jestli znáte nějakého močedníka (pána, který se u vás na záchodě baví při čůrání tím, že když je asi tak v půlce, stlačí splachovací páčku a snaží se dočůrat dřív, než splachování skončí).


Nesmíte také zapomenout dávat si pozor na pořezánky (řezné rány, které si přivodíte olizováním dopisních obálek) a na starý spálenec, což je vajgl, který se vám ocitne v ústech poté, co jste se na konci večírku napili plným douškem piva z plechovky, a doufat že nezažijete všechlapy, kamarádské chování á la "mezi náma chlapama" používané nadřízeným jako předehra k oznámení zaměstnancim že právě přišel o místo. Snažte se taky nezabít na potkání spytihněva (člověka, který nasírá ostatní diváky nejenom tím, že má lístky doprostřed řady a přijde pozdě, ale ještě se každému zvlášť hlasitě omlouvá a poplácává ho po ramenou), s užijte si vyluzování žerůvek, spokojeného chrochtání vyluzovaného při relaxaci po dobrém jídle.

A aby se z tohohle nestala kožlí - situace, kdy se do recenze vyberou ty nejlepší vtipy z celé knihy, aby to vypadalo, že je vymyslel sám recenzent - přidám vám taky dva výrazy, které jsem po inspiraci touto knihou sama vymyslela a které tam podle mě chybí.

Uničov - člověk, který jde na koncert jenom proto, aby mohl nadávat na zpěváka nebo kapelu a stojí přímo vedle vás, čímž vám ničí zážitek

Hroznětín - poslední zapomenutý i z dálky viditelný chlup na jinak perfektně oholených nohách

Doufám že jsem vás na knihu naladila, vážně je v pohodě, vtipná, nenáročná a rozhodně stojí za přečtení ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama