- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Pravá krev: Mrtvý v rodině - Charlaine Harrisová

24. dubna 2011 v 10:24 | Upiirek |  Charlaine Harrisová a její knihy
Hlavní postavy: Sookie, Eric, Claude, Appius Livius Ocella, Alexei Romanov, Dermot

Děj se odehrává: asi v současnosti v Louisianě

V kostce: dozvuky vílí války a Erikův stvořitel na návštěvě


Chvíli to trvalo, než se začalo něco pořádně dít - první půlka románu vypadala, že v ní nebude žádná akce, ale nakonec se přece jen něco stalo. Ze začátku se mluvilo hlavně o předešlém díle a jeho následcích. Sookie je po útoku a mučení od dvou víl rozechvělá, ještě ne úplně zhojená a taky psychicky změněná - najednou zapadá do světa upírů tím, že už taky uvažuje o vraždě jako o řešení problému. Po veřejném odhalení všech shifterů se vláda snaží prosadit jejich registraci, rejstřík všech lidí co se umí proměnit ve zvířata. Bill je silně, možná smrtelně raněný ze záchrany Sookie. A nakonec se pořád řeší nový režim upíří vlády a jak do něj zapadá Eric.

V knize se dějí dvě hlavní věci. Jednou z nich je návštěva Ericova stvořitele Appiuse Liviuse Ocelly s jeho novým synem Alexeiem, potomkem Romanovců, o kterém se věřilo že je dávno mrtev. Chvíli trvá, než se zjistí, proč se Ocella vlastně rozhodl Erica navštívit, nakonec to ale Ericovi a Sookie vyjeví: Alexei se stal nezvladatelným, čtrnáctiletý upír co zažil vyvraždění celé své rodiny mívá záchvaty ve kterých si nemůže pomoci od zabíjení, a navíc ho to opravdu baví. Ocella přijel, aby mu s ním Eric pohohl.

Zadruhé nemůžeme zapomenout na víly. Přestože většina opustila lidské svět a uzamkla se v tom svém, někteří jedinci zůstali. Mezi nimi i Sookiin bratranec Claude, kterému po smrti jeho sestry chybí blízkost dalších víl, a tak se nastěhuje k Sookie místo Amélie, co se vrátila do New Orleans - i ta trocha vílí krve v Sookie mu pomáhá. Claude ale není jediný kdo zůstal; mezil idmi se pohybuje i Dermot, o kterém si všichni mysleli, že jde po Sookie a Jasonovi, ale ukáže se, že to tak není, a ještě další vílí muž, se kterým se ale Sookie setká až na konci knihy - jedná se o manžela Claudine, která zemřela při Sookiině ochraně, a on se chce pomstít na Sookie.

V posledních momentech příběhu se obě tyto v zásadě rozdílné věci spletou dohromady v jedné jediné motanici, ve které nakonec zemřou Ocella, Alexei i mstící se vílí muž, takže vše dopadne vlastně dobře. Ještě přidám k dobru menší příběh Billa - na jeho zranění by nejlépe fungovala krev jeho stvořitele, protože je ale Lorena mrtvá, nejbližší další pomoc by byla krev jiného jejího dítěte. Bill má jednu "sestru," odmítá ji ale kontaktovat, a tak to Sookie udělá za něj. Ukáže se, že Lorena proměnila tihle upírku proto, že se fyzicky podobala Billově ženě, a protože doufala že si tím Billa k sobě připoutá. Na konci knihy se zdá, že Bill s upírkou zůstane, ale kdo ví co si Charlaine vymyslí příště...
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama