- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Projekt Gutenberg

30. srpna 2011 v 17:02 | Upiirek |  Obchody a vydavatelství
Projekt Gutenberg, nebo také PG, je nejstarší digtální knihovna co existuje, stejně tak jako jedna z mých nejoblíbenějších stránek. Odkaz je hned tady. Stránka je sice v angličtině, stejně jako nprostá většina děl, ale i tady se najde pár e-knih v češtině (http://www.gutenberg.org/browse/languages/cs).


V čem se PG liší od mnoha jiných stránek, kde se dají e-knihy sehnat? Tak především je legální, což zaručuje nejenom to, že za stahování z něj vás nikdo do vězení nepožene, ale taky to, že díla mají určitou kvalitu, amatérské přepisy s překlepem v každém odstavci (já vím, taky jich dělám mračna) by se tam objevovat neměly. Také je tam slušné množství knih - již přes 35 tisíc a stále přibývají. Texty jsou v mnoha formátech, od těch pro čtečky přes ty pro mobily a najdou se i audioknihy v MP3 formátu.

Gutenberg mám vážně ráda, i když většinou tam najdu jen starší díla, poněvadž ty nové ještě chrání autorská práva. I tak tam ale seženu nějakou povinnou i nějakou oddechovou četbu, což je fajn, a na posezení vždycky naláduju čtečku tak dvaceti novými díly, aby bylo co číst. Pokud čtete knihy v elektronickém formátu a nemáte kde je vzít, tak Gutenberg nemohu než doporučit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama