- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Stín anděla - Jenny Nowak

2. září 2011 v 17:34 | Upiirek |  Jenny Nowak a její knihy
Hlavní postavy: Boris Karloff, Sanni, Dean, Bela

Děj se odehrává: mezi lety 1937 a 1969 převážně v Hollywoodu

V kostce: život představitele Frankensteina poté co fyzický Dracula zmizel...


Z Bely Lugosiho, Vlada Draculy, zbyl v tomto posledním díle transylvánské série vážně jenom stín. Přestože je jeho přítomnost (ne fyzická, ale astrální je to slovo, myslím) pro jednu část románu nezbytná, pro tu druhou, která se mně zdá dominantní, je pouze nepatrným doplňkem. Kniha se daleko víc točí kolem Borise Karloffa, slavného představitele Frankensteinova monstra, právě po smrti Bely Lugosiho.

Jeho příběh je jako romantický film, co po tragickém zvratu dobře končí - záletník Boris se nakonec konečně usadí s dívkou, se kterou se zná už léta, a Dean mu porodí holčičku Sanni. Přestože Boris Dean miluje, nakonec podlehne starému zvyku a střídá mnoho milenek, až nakonec to Dean nevydrží a rozvede se s ním, poté co zjistí, že ve městě kde hraje žije se sotva zletilou dívkou, co se vydává za jeho manželku. Dean je naštvaná, ale Sanni s ním odmítá vůbec promluvit. Později má Boris nehodu a Dean si uvědomí, že jí na něm pořád záleží a nakonec zůstanou spolu, i když Boris může jen stěží chodit. Borisova mladá společnice, která byla těhotná, se pokusí otrávit, ale jestli se jí to podařilo kniha bohužel s jistotou neříká...

A kde se tedy v knize objevuje Bela? To je tak, on tak nějak straší ve svém bývalém hollywoodském domě, kde jeho obraz objeví právě Sanni, kterou Bela prakticky ovládne, jako to dokázal dřív - ona se do něho zamiluje a chce mu dát všechno co může. Spojí se, ač ze začátku nedobrovolně, s okultistou a dvěma dalšími fanatiky, kteří se pokusí Belu dostat z hrobu, kde ho nenajdou, a protože Boris je poslední pamětník co se s ním znal, unesou ho (Sanni je ve stavu, kdy už nedokáže nic, když ho dovlečou do domu tak leží na podlaze) do Belova starého domu a pokusí se z něj dostat, kde Belu pochovali. Při vyhrožování ale jakoby Belův obraz obživnul, a dům zachvátí planeny, ze kterých se dostanou Boris, Sanni a jen jeden ze tří mužů.

O jedenáct let později jsou Boris a Dean spolu a přijde jim dopis od Sanni, která je šťastná s Mikem Langleym, o kterém je v knize naznačeno že je potomkem Langleyů z původních knih téhle série, a že spolu jsou v Rumusku kde on studuje historii v archivech, protože je to jeho práce i vášeň. Vše tedy dopadne dobře, ovšem jen dokud se Boris s Dean nerozhodnou odjet do Anglie, kde on chce i ve svém požehnaném věku natáčet film. Při venkovním natáčení promokne, prostydne a nakonec zemře, protože ani taková hvězda jako byl Boris Karloff nemůže žít věčně.
 


Anketa


Komentáře

1 odkazy | Web | 3. září 2011 v 11:59 | Reagovat

Ahoj, ráda bych tě chtěla upozornit na nový projekt: „Katalog blogů“, který má za úkol sepsat blogy na blog.cz, roztřídit je do kategorií a tím usnadnit hledání blogerů se stejným  zájmem či podobnou funkcí blogu. Doufám, že budeš souhlasit s tím, že tam jsi i ty a to v kategorii Knižní blogy. Zatím se to teprve rozjíždí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama