- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Kruhy magie: Velkokrálova dcera - Debra Doyleová a James D. Macdonald

15. června 2012 v 12:40 | Upiirek |  Debra Doyleová a James D. Macdonald a jejich knihy
Hlavní postavy: Randal, Lys, Walter, Diamanta, Erlking, Eram, Varnart, Madoc, Hugo de la Corre

Děj se odehrává: ve fantastické zemi v době jakéhosi středověku

V kostce: právoplatná dědička trůnu a Randal čarodějným mistrem


Poslední kniha této série navazuje těsně na tu předchozí. Madoc ukazuje Randalovi, Lys a Walterovi cestu do říše elfů, kde se skrývá pravá dědička trůnu země Brecelande Diamanta, kterou mají přátelé přivést zpět a dosadit na trůn. Což samozřejmě není jen tak. Pro začátek Erlking, král elfů, slíbil, že Diamantu schová navždy ve své zemi, a v elfí zemi je dané slovo fyzicky nemožné porušit, i kdyby Erlking vážně chtěl. A on chce - nepokoje v Brecelande totiž nepříznivě ovlivňují i jeho království - tak i vymyslí, jak na to: poté, co mu Lys zazpívá u hostiny, jí slíbí, o cokoliv ho požádá, a ona chce Diamantu. A tak dal Erlking dva protichůdné sliby, a jeden z nich musí porušit, i když ani to není jen tak: Diamantu sice pustí, ale nejprve se s ním musí Walter o ni utkat. Walter v souboji vyhraje a Erlking mu navrch slíbí ještě pomoc, kdykoli o ni Walter požádá, ale jen jednou.

A tak se torjice navrch s Diamantou vrátí do Brecelande, ale tady mezitím uplynulo půl roku a lord Hugo de la Corre se meziím prohlásil za nového Velkokrále, a o letním slunovratu má být korunován. Je tedy třeba do té doby prohlásit i Diamantu a získat dostatečnou podporu rytířů k tomu, aby její právoplatnost a sílu uznal i de la Corre. Tak se Diamanta se skupinou vydá do Dounu, Randalova starého domova, kde ví že najde loajální muže.

Ale nejde jen o množství rytířů. Na Hugově straně totiž bojuje i Varnart, mocný čaroděj, kterého Randal proti sobě poštval ve třetí knize, a který je školený v bojové magii. Přestože má Randal po svém boku mistry Madoca a Crannacha, Varnart zdá se je má všechny v hrsti. Ale naštěstí i Varnart chybuje. Připoutá se totiž magicky k Randalovi a později ho pošle portálem do světa démonů; Randal je ale schopen ho přitáhnout k sobě, a zatímco se Varnart zaobírá jím a nevšímá si ostatních, Lys ho probodne. Démoni ale ochutnají čarodějnickou krev, což jim dodá obrovskou sílu a Randal by proti nim neměl nejmenší šanci, kdyby si Walter nevzpomněl na Erlkingův slib a nepřivolal Erlkinga s jeho armádou na pomoc.

A tak se nakonec všechno v dobré obrátí. Erlking rozežene démony a dopraví Randala se skupinkou zpět do světa lidí, kde svou mocí prohlásí Diamantu za právoplatnou dědičku trůnu kterou je a vyzve kohokoliv, kdo by nesouhlasil, aby se ozval - jediný, kdo se pohne, je de la Corre, ale teď si Randal uvědomí, že to démon Eram ho ovládá, a podaří se mu Erama zahnat zpět do světa démonů, čímž si vyslouží titul mistra čaroděje, i když normálně by na něj musel zkládat zkoušku. Diamanta je korunována a vyvolí so Waltera jako ochránce hranic, správce míru v zemi, Lys jako osobní bardku a Randala jako osobního čaroděje - takže žili šťastně až do smrti? :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama