- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Úskalí lásky - Jane Austenová

1. srpna 2013 v 20:34 | Upiirek |  Jane Austenová a její knihy
Tak tohle je výběr z nedopsaných děl Jane Austenové, vybrán a přeložen Evou Kondrysovou. Jsou v něm dvě části románů v dopisech a jedna část nedopisového románu, která se mi velmi líbila a která se jmenuje Catherine neboli altánek, a je vážně škoda, že to není román dopsaný. Dále je tam hrska dopisů které spolu nijak nesouvisí ale které samy o sobě ukazují kousky příběhů a situací, které vás pobaví. A také jsou tam jakési dějiny Anglických panovníků, a to "Z pera zaujatého a předpojatého dějepiseckého ignoranta", které přiznávám mě bavily asi nejvíc. Taky občas rádio posloucháte nějakého blbečka, jak sděluje svoje názory, a v skrytu se mu smějete? Jestli ano, tak je celá Austenová pro vás, a tyhle dějiny rozhodně taky! Zkusím z nich teď kousek vybrat, ale nevím jestli nejlepší, nemám čas si to znovu přečíst celé :/

ukázka:


Jindřich V.
Zmíněny princ se po nástupu na trůn ve svých mravech pozoruhodně zlepšil, zavrhl všechny prostopášné druhy a sira Williama více už nemlátil. Během vlády byl lord Cobham upálen, zapomněla jsem však kvůli čemu. Jeho Veličenstvo následně soustředilo zájem na Francii; vyoravil se tam a vybojoval proslulou bitvu u Agincourtu. Nato se oženil s královou dcerou Catherine, podle Shakespeara ženou velmi příjemnou. Navzdory všem těmto událostem zemřel a byl vystřídán svým synem Jindřichem.

Edward V.
Tento nebohý následník žil tak krátce, že nikdo neměl čas jej nakreslit. Úkladně zavraždit jej dal jeho strýc jménem Richard III.

Víc vám toho nenapíšu, kupte si knihu! :)

K zamyšlení: Je Austenová příliš krutá a vysmívá se mnoha svým postavám neprávem?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama