- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Pohádky, aneb jak to bylo doopravdy - Anne Godule

7. října 2013 v 9:15 | Linda |  G-H
Hlavní postavy: Detektiv Max Fox, Červená Karkulka, Paleček, Šípková Růženka, Kocour v botách, Oslí Kůže, Sněhurka, Popelka

Kniha se odehrává: v minulosti v Čáryklukách a ErbenověKnížka Pohádky aneb jak to bylo doopravdy vypráví o Detektivovi který se jmenuje Max Fox. Ten se rozhodl přijít na pravdu pohádkám. Začal nejznámější pohádkou což je Červená Karkulka.
Červená Karkula žila v Erbenově a vůbec nebyla červená, říká Max Fox. Byla zelená. A ani malá nebyla, na svůj věk byla docela velká, protože měla dvě hlavy. Babičce nenesla košík s vínem a bábovkou, protože na lékařský předpis doktora Zdravoráda bábovku ani víno nesměla. V lese ani vlci nežili. Žili tam masožravé slepice. Ty Karkulku v lese přepadli, protože v košíčku nesla jejich vejce. A Karkulce tak zbyla jenom jedna hlava
Ukázka: Vždycky jsem dcerku oblékala do zeleného, aby splynula s listím stromů. Když člověk žije v lese je to ten nejlepší způsob, jak se maskovat. Divá zvěř, lovci ani sběrači hub si vás tak zaručeně nevšimnou.

Paleček žil v Erbenově a hrál za fotbalový tým paleček a bří v triku. Jeho otec byl vedoucí v samoobsluze a paleček byl jedináček. Jeho šest bratrů bylo ve skutečnosti šest hráčů v jeho fotbalovém týmu.Palečkův otec zavezl celé mužstvo do lesa, protože mu ruply nervy. Paleček za sebou házel plechovky od koly a vaničky od hranolků. Obra opravdu potkají ale je vegetarián.
ukázka: Je to ovšem jen taková fráze - pan Obrovský je ve skutečnosti vegetarián. Paleček a Bratři v triku s remcáním uklidí míč a jdou na houby.

Šípková Růženka žije v Čáryklukách kde její otec v letech 1681 - 1712 starostoval. Přišli za ní tři sudičky které jí předpovídali jako v pohádce ale ta poslední ji omylem proměnila v rebarborový koláč na sto let. Když se potom probudila dali jí do domova důchodců a našla si manžela.

Kocour v botách si nikdy boty neobul, ale to s tím jak spadl do rybníka byla trochu pravda. Zrovna okolo jela slečna Králová a ta se do MARKÝZE KARABÁSE hned zamilovala. Potom se vezmou a mají ranec dětí. ukázka: A jak to končí? Markýz Karabas a slečna Lada Králová se vezmou a mají ranec dětí.

Oslí kůže žije v Čáryklukách. Její otec je řezník a ona nikdy nebyla princeznou. Oslí kůže se bála že když bude nadále nosit svoje oblečení zr salámu její otec si jí jednou splete z opravdovím salámem a tak utekla z domu. Žaneta utekla do lesa kde jí málem sežrali masožravé slepice a potom jí odvezli do nemocnice.

Sněhurka žila v Erbenově. Opravdu měla nevlastní matku a opravdu měli kouzelné zrcadlo. Ale Sněhurka nepotkala trpaslíky ale mimozemšťany. Kteří ztroskotali. Její matka na ni chtěla poslat masožravé slepice když se dověděla že je pořád krásnější než ona. A taky to udělala. Mimozemšťané měli štěstí, masožravá slepice bylo jejich oblíbené jídlo.

Popelka žila v Čáryklukách. Její matka pracuje v kadeřnictví a ona jí pomáhá dnem i nocí. A její dcery si užívají. Pomáhá jí jen její kmotra. Pak Popelka objeví inzerát v novinách.
ukázka: FOTBALOVÝ KLUB NALÉHAVĚ HLEDÁ BRANKÁŘE/KU. DOSTAVTE SE V 17 HODIN NA STADION V ERBENOVĚ. KONTAKT: MILAN. Popelka zbožňuje fotbal! Šla za kmotřičkou a ta jí dala fotbaloví dres. Potom se vydala na stadion. Tam začali hrát. Najednou odbíjela půlnoc. Popelka odkopla míč i z botou!

Knížka má 121 stran a má černobílé obrázky. Jsou v ní testy a různé výtažky z novin.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama