- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Bridget Jonesová: láskou šílená

1. května 2014 v 12:20 | Upiirek |  Helen Fieldingová a její knihy
Hlavní postavy: Bridget Jonesová, Billy, Mabel, Roxster, pan Wallaker, Rebecca, Daniel, Tom, Jude, Talitha, paní Jonesová, Chloe

Děj se odehrává: 2012-2013 v Anglii

V kostce: jedenapadesátiletá vdova Bridget se dvěma malými dětmi se vrací do světa randění

Přestože mě, asi jako většinu lidí, nepotěšilo, že Mark darcy zemřel (v roce 2008, a my čtenáři to víme až teď!), moc jsem si nejnovější díl Bridget Jonesové užila. Bridget se po pěti letech truchlení vrací na koně, a s pomocí přátel, hubnoucí kliniky, twitteru a šílených taky-matek vrací k možnosti mít taky vlastní život kromě života matky. Což s pětiletou Mabel, s pár let starším Billym a s pěti desetiletími za sebou není nejjednodušší. Ale Bridget to zvládne.


Během celého příběhu vidíme, jak Bridget svým typickým chaotických způsobem sotva ale pžesto zvládá povinnosti svobodné matky. Taky se pokouší začít s prací, a zajistit, aby její skrip k adaptaci Hedy Gablerové byl zfilmován. A snaží se získat přátelství bohémské matky Rebeccy odvedle. A mezitím zvládá nápor kriticizku od své taky ovdovělé matky. A morální podporu scých přítel, stejně jako soucitné a nebo bezcitné pohledy vdaných dvojic z večeří Magdy a Jeremyho, dvojic které narozdíl od Bridget jsou pořád v páru. A navrch děti chytí vši - no prostě chápete, proč je Bridgetin život typický chaos, stejný jako v předešlých knihách.

A pak je tu samozřejmě randění. Bridget se musí prát s počátečními pocity podvádění Marka, přestože je pět let mrtvý, a s pocitem že o ní nikdo nemůže stát. Nicméně, s pomocí přátel se přes to dostane. Bridget nejdřív dvakrát nešikovnš útekla od mužů, kterí s ní chtěli spát, jednoho co potkala v baru a druhého kterého si jistě pamatujete, Daniela Cleavera, který se s Markem mimochodem stihl udobřit a je teď kmotrem obou dětí. Poté se ale štěstí obrátilo. Bridget se zaprvé znovu zavrtala do svýh oblíbených i nových příruček o randění obecně a o randění v digitálním světě, a zadruhé se připojila na Twitter, kde s ní začal flirtovat Roxster, devětadvacetiletý kluk se smyslem pro humor a s figurou poloboha. Příliš dobré, než aby to byla pravda? No jistě. Bridget si s Roxsterem užije krásné měsíce sexu a zábavy, ale nakonec si oba uvědomí, že jejich vztak nikam nevede, a tak je konec. Naštěstí ale není konec Bridgetinu štěstí. V Billyho škole totiž učí muž, který Bridget sleduje a z obdivu k tomu, jak se vyrovnává s vdovstvím a mateřstvím a životem vyrostla láska. Pan Wallaker sloužil dříve u Bristkých speciálních jednotek, a zachovává proto chladnou hlavu ve stresových situacích, které Bridgetin život provázejí. Sám je po rozvodu a má dva syny, a jeho rodina s Bridgetinou se sestěhují do jednoho chaotického a harmonického domu, i když ani jeden z nich netouží po druhé svatbě. A, abych nezapomněla, pan Wallaker je skvělý v posteli, a jistě i jinde - takže hurá pro Bridget!

K zamyšlení: Záleží na věku?
 


Komentáře

1 Katerííína | E-mail | Web | 7. května 2014 v 16:56 | Reagovat

zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama