- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Volání Kukačky - Robert Galbraith

1. června 2014 v 9:36 | Upiirek |  Joanne Rowlingová a její knihy
Hlavní postavy: Cormoran Strike, Robin Ellacottová, Lula Landryová, John Bristow, Rochelle Onifadeová, Tanya Bestiguiová, Deeby Mac, Evan Duffield, Guy Somé, Eric Wardle

Děj se odehrává: v současnosti v Londýně

V kostce: skvělá detektivka od JKR

Volání Kukačky je skvělá detektivka, kterou jsem si fakt užila a do konce jsem nevěděla, kdo je vrah (to bude tím že v knize není žádný zahradník, na kterého bych to mohla hodit...). Postavy byly jako živé a po počátečním šoku z, řekněme nezřízeného, Cormorana Strika jsem si na něj zvykla a, jak slibují na obálce, hned se mi zapsal do podvědomí. A s ním i jeho sekretářka Robin, co přišla jen na výpomoc a co se hned chytla, bystrá a nadšená tajemstvím.


Celý děj se točí kolem pádu z balkonu supermodelky Luly Landryové. Poté, co se bulvár vyřádil, policejní vyšetřování rozhodlo, že šlo o sebevraždu. Tomu ale nevěří Lulin nevlastní bratr John Bristow, který si najme soukromého detektiva Cormorana Strika, aby vše znovu prošetřil a našel Lulina vraha. Strike se do toho pustí, a během čtyř set stran a nekonečných rozhovorů a setkání se členy rodiny, včetně Lulyina nepříjemného strýce Tonyho Landryho, přátel a přítele, který zrovna znovu skončil s drogami, sousedy kteří mají násilnickou a feťáckou povahu, a lidmi z byznisu, ostatními modelkami a Lulyiným osobním návrhářem, no a samozřejmě policií a paparazzi, se propracuje k pravdě. A jaká je? To vám neřeknu, nechci vám to kazit :p Ale během čtení budete mít pocit, že to mohl udělat každý, a nekonec budete přemýšlet, jaký to ten život vlastně je.

Já si knihu užila, plynula mi a nechtlěo se mi jí odložit, což se tak často nestává, většinou už dlouho pozornost neudržím, takže knihu fakt chválím. Rowlingová mě překvapila už s Prázdným místem, ale Volání Kukačky se mi líbilo ještě víc a těším se, že si ho zase přečtu a že snad brzy vyjde slibované pokračování!

K zamyšlení: Jak se podle vás pozná dobrá detektivka?
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama