- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Yoga School Dropout - Lucy Edge

9. června 2014 v 9:40 | Upiirek |  E-F
Hlavní postava: Lucy Edge

Děj se odehrává: v současnosti (skoro) v Indii (převážně)

V kostce: žena jede do Indie hledat duševní bohatství, vyrovnanost a schopnost udělat dokonalý stoj na hlavě

Nikdy jsem nečetla Jíst, meditova, milovat, ale viděla jsem film a nenadchnul mě. Tahle kniha je podobná v tom, že žena hledá sama sebe v Indii, ale přišla im o mnoho lepší a vtipnější, jako kdybyste do mixu přisypali ještě trochu vtipu a normální šílenosti Bridget Jonesové. Moc jsem si jí užila a doufám, že ji někdy někdo přeloží.


Lucy už je zmožená z práce v reklamě a z nemožných chlapů (nebo z jejic hnedostatku), a už předtím s jógou flirtovala, tak se rohodne, že vyrazí do Indie hledat to pravé osvícení a stát se pravou jogínskou bohyní. Samozřejmě se jí to tak úplně nepovede. Docela si pocestuje, aby strávila pár týdnů s jedním cvičitelem a pár týdnů s jiným. S některými je spokojená a s některými méně, někteří jsou přísní a některí ne, některým jde hlavně o pohyb a jiní se starají o duši. Najde i pár u kterých věří, že jsou to šarlatání, a pak se najdou lidi, za kterými vůbec nešla kvůli józe (jako třeba doktor, který jí pomáhal s bolesní krku, kterou si přivodila špatným stáním na hlavě), ale kteří ji svým životním postojem inspirovali ke změně k lepšímu.

Knížka je snadno přístupná, hlavně proto že Lucy je úplně normální, takže s ní můžete cítit, když čtete jak závidí dvacítkám, které při jídle dělají roznožku a u bazénu přitahují všechny pohledy, zatímco ona nedokáže sedět ani s nohama křížem a s rovnými zády. Většinově se nenechává ovlivnit řečmi a přemýšlí o tom, co jí řeknou, než aby všechno prostě přijala. A nenachází dokonalost ani v sobě, ani v okolí. Knížka je prostě o lidské zkušenosti bez nějakého hrozivého přikrášlovaní nebo zhoršování, a s dávkou zábavy která celý příběh krásně osvěžuje.

K zamyšlení: Musíme jezdit do Indie, abysme našli sami sebe?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama