- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Sexznam - Joanna Bolouriová

1. listopadu 2014 v 9:53 | Upiirek |  B
Hlavní postavy: Phoebe Hendersonová, Oliver, Lucy, Alex, Hazel, Frank

Děj se odehrává: v současnosti ve Skotsku

V kostce: Bridget Jones s ještě víc sexem

Tuhle knížku jsem si užila od začátku do konce, i když se mi zdálo že je to všechno až moc jednoduché. Hlavní postava, Phoebe, se dostává přes svého bývalého, hajzla Alexe, který se k ní choval hrozně. Phoebe ale o něm pořád přemýšlí a ani po roce se nemůže přes jejich rozchod dostat. Rozhodne se, že si musí zlepšit život, a že jedna z oblastí, kterou ve svém životě vždy zanedbávala nebo na ní neměla vhodného partnera, je sex. Phoebe si tedy sepíše seznam deseti věcí, které by chtěla během roku zkusit, a které obsahují mimo jiné obscénní mluvení, předstírání, že je někdo jiný, sex s někým koho vůbec nezná a svazování. A je odhodlaná se do nich pustit naplno.


Nejdřív má problém sehnat partnera, ale rozhodne se, že požádá svého nejlepšího kamaráda z dětství Olivera, který víc než ochotně souhlasí. Oliver pomáhá Phoebe s většinou úkolů z jejího listu, ale není během roku jediným mužem v jejím životě. Sex venku zvládne Phoebe s kolegou z práce, sex s mladším mužem zase s kamarádem nejnovějšího úlovku její kamarádky Lucy. Taky se do toho zapletou další lidé, jako třeba Phoebein šéf Frank, který jí čte e-maily a zaslechne ji mluvit s Oliverem po telefonu, a který jí víceméně vydírá, aby mu pomohla s jeho milostným životem a zařídila, aby si neodpudil další přítelkyni, a se kterým Phoebe taky nakonec spí. No a nezapomeňme na Alexe, který se taky občas vynořuje na obzoru, a který se chce vrátit k Phoebe zrovna když jí Oliver řekne, že ji miluje, a Phoebe se nechá Alexem zblbnout a vrátí se k němu.

Samozřejmě to dlouho nevydrží. Alex je pořád hajzl a Phoebe se ho tentokrát rychle zbaví. A uvědomí si, že miluje Olivera, ten ale mezitím na čas odcestoval se svojí přítelkyní a Phoebe nebere telefony ani neodpovídá na e-maily. No a navrch Phoebe zjistí, že je těhotná - a je to s Oliverem. Rozhodne se, že si to dítě nechá, a to i kdyby měla být svobodná matka. Ale co by to bylo za červenou knihovnu, kdyby to takhle skončilo. Oliver přijede na tradiční novoroční oslavu s přáteli, kde se omluví, že se k Phoebe choval jako idiot když neopětovala jeho city. Phoebe mu na to řekne, že ho miluje a že je těhotná, a dá mu čas na rozmyšlenou, jestli chce být součástí jejího života. A kniha končí rozcuchaným, napitým a křenícím se Oliverem v jejích dveří, jak jí říká, že jde do toho - sen každé z nás, no ne?

K zamyšlení: Kolik z vás by mělo odvahu sepsat si seznam jako Phoebe a pak se do něj skutečně pustit?
 


Anketa

Jsi feministka/feminista?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama