- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

The Wrong Knickers: A Decade of Chaos - Bryony Gordonová

3. června 2015 v 17:21 | Upiirek |  G-H
Hlavní postavy: Bryony, Chloe, Harry, Sam, Josh, Dylan, Michael, Sally, Andy

Děj se odehrává: v současnosti, zhruba v první dekádě tisíciletí, převážně v Londýně

V kostce: novinářka přiznává všechny své dospělé hříchy před třicítkou

Bryony Gordonová čekala, že po dvacítce a před třicítkou bude mít život srovnaný, od skvělé kariéry přes drahý byt až po manžela, kterého jí budou všichni závidět. Ale jak nám rozepíše ve své knize, vůbec to tak nebylo. Bryony totiž ze začátku přitahují jen nedostupní muži, co s ní nezachází zrovna nejlíp, a Bryony touží být populární a zapadnout do týmu, takže kromě už tak nemalého množství alkoholu a cigaret co užívá se pustí taky do kokainu s kolegyní a dalšími "cool" lidmi. A taky nám vypíše, s jakými všemi typy spala a jak sebou nechala zametat, dokud se jí v hlavě trochu nerozsvítilo; Bryony se zároveň stydí za své činy a hrdinně je přiznává, aby její čtenáři a čtenářky věděli, že chybovat je lidské, a to i chybovat opakovaně a hodně.


Bryonina dobrodružství s muži jsou opravdu šílená, ale která žena v jejím věku může říct, že to nezažila nebo že aspoň nezná někoho kdo to zažil? Bryony začne popisem muže, co vypadal že má třídu a styl a se kterým už si vymalovala skvělou budoucnost, který se načež urazil když ho po sobě nenechala rozetřít máslo první noc co jsou spolu a ráno jí hodil její oblečení aby mohla odejít, ale s kalhotkami někoho jiného. Pak je tu její starý přítel, věčně mimo z trávy, který se snad odstěhoval do Skotska jen aby měl výmluvu pro rozchod. Nezapomeňme na barmana, co s Bryony spal jen aby měl kde přespat mezi stěhováním, a který jí navíc dal vši, a pak také ženatého muže, který svou aféru s Bryony ukončil na Valentýna s tím, že manželka je znovu těhotná. Bryony zkrátka neměla na chlapy v téhle dekádě štěstí.

A pak jsou tu typičtí přátelé, manželský pár co zároveň Bryony závidí její divoký život a snaží se jí přihrát partnera, Bryonina sestra která s ní žije protože ani jedna si nemůže dovolit byt sama pro sebe, její rodiče, kteří jí pořád přispívají na život, a kteří si projdou rozvodem, Bryonina zkušenost s klinikou pro sexuálně přenosné choroby, život s rybenkami ve vaně, návštěva festivalu Glastonbury bez řádné přípravy, problémy s placením daní, a nakonec šťastný konec. Kdyby nebylo toho konce tak by tahle knížka klidně mohla být prequel pro Deník Bridget Jonesové, s tím rozdílem, že tohle není fikce ale realita nejedné mladé ženy nejen v Londýně. Jako četba je knížka pohodová, zasmějete se, budete se držet za vlasy proč se Bryony pořád nedává dohromady, a budete mít pocit, že život v současnosti je přesně tak šílený, jak vypadá. A co víc od knížky chtít?

K zamyšlení: Proč si tolik žen myslí, že chtít přítele by mohlo být nefeministické?
 


Anketa

Jsi feministka/feminista?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama