- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Malé upíří ženy - Louisa May Alcottová a Lynn Messina

23. srpna 2015 v 12:18 | Upiirek |  Ostatní - víceautorské, sborníky atd.
Hlavní postavy: Jo, Meg, Beth, Amy, paní Marchová, pan March, Laurie, pan Laurence, John Brooke, Fritz Bhaer, Dr Bang, Hannah

Děj se odehrává: v 19. století ve Spojených Státech

V kostce: pro dívky je těžké chovat se řádně - a pro upíří dívky ještě těžší

Původní kniha Malé ženy se soustřeďuje hlavně na snahu vyrůstajícíh dívek být ženami, na jaké by jejich rodiče mohli být hrdí a které by se za sebe nemusely stydět. Malé upíří ženy to mají ještě těžší - jejich rodiče, striktní humanitariáni, se živí pouze zvířecí krví, což není pro dívky vždycky jednoduché, a navíc je třeba rozlišit přátelské lidi od zákeřných zabijáků upírů, kteří jsou všude a předstírají že jsou přátelští.


Jo, hlavní rodinná obránkyně před zabijáky, je vidí na každém rohu, například i v panu Brookovi, který se dvoří Meg. Nikdo v rodině jí nevěří, ale když konečně přinese důkaz, Brooke se pokusí ji zabít, a Meg ho v zápalu vášně promění v upíra; takže jsou nakonec stejně šťastně oddáni. Beth zase v návalu vděčnosti promění pana Laurence poté, co jí pořídí piáno. Laurie je tedy jediný, kdo není upír, a hodně mu to vadí - nakonec požádá Jo, aby ho proměnila a byla s ním, ona ho ale odmítne a on se nakonec obrátí na Amy. Beth je zasažena nejdřív upířím morem, ze kterého se jí podaří se vyléčit, a poté je postupně otrávená doktorem Bangem, bývalým spolupracovníkem Brooka, který namíchá jed pro kotěta kterými se Beth živí. Jo Banga pronásleduje ale bez úspěchu. Když se nakonec objeví její dávný přítel, upíří profesor Fritz Bhaer, který ji naučil přeměnit se v netopýra, a nabídne jí svázaného Banga spolu se svojí láskou, Jo ho ráda přijme. Celá rodina pak poruší svoji přísahu nejíst lidi pro vraha beth, a radostně hoduje na Bangovi. A tak vše šťastně skončí.

K zamyšlení: Kdyby existovali upíří ale nejedli přitom lidi, přijali byste je za sousedy?
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama