- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Báječný svět shopaholiků - Sophie Kinsella

20. září 2015 v 10:54 | Upiirek |  K-L
Hlavní postavy: Rebecca Bloomwoodová, Luke Brandon, Suze, Derek Smeath, Tarquin, rodiče, Janice, Martin, Tom, Elly

Děj se odehrává: v letech 1999 a 2000 v Anglii, převážně v Londýně

V kostce: Rebecca má problém: přečerpaný účet. Ale když ona tak miluje nakupování!

Rebecca je pětadvacetiletá novinářka pracující pro časopis o financích. Ne že by toho věděla o financích moc, většinou všechno pouští jedním uchem dovnitř a druhým ven, ale není pro ní tak těžké přepsat informace z brožurky do novinového článku. Legrace je, že Rebecca radí čtenářům, jak na finance, sama ale dluží své bance, přetáhla limit všech svých kreditek, nemá čím je splatit a nemůže přestat nakupovat. A protože jí její dluhy stresují, radši přestane otvírat dopisy z bank, a svému bankéřovi se vymlouvá ze schůzky nejnemožnějšími způsoby: na zlomenou nohu, mrtvého psa, mononukleózu... Rebecca prostě vlastní finance nezvládá.


Kromě stále větších problému s financemi se Rebecce motá i její milostný život. Na začátku knihy jí potkáváme po rande, které bylo úspěšné až na jedinou věc: chlap se kterým si vyšla nevěří na sex před svatbou. A protože Rebecca nechce zajíce v pytli, další rande už nebude. Když jí pozve na večeři bratranec její spolubydlící, Rebecca doufá, že je to jen omyl - Tarquin ji vůbec nepřitahuje, ale nemůže ho jen tak odmítnout a urazit tak Suze. Nakonec se ale na rande s ním vydá, a to poté, co se dostane do ještě větší finanční kaše a najednou uvidí Tarquina v časopise jako 15. nejbohatšího starého mládence v Británii. No není hned několikrát přitažlivější? Ukáže se, že není, a Rebecca s ním na víc než jedno rande nejde.

Pak je tu ale ještě Luke Brandon. Luke vlastní velkou firmu co zastupuje banky pro styk s veřejností, a tak se s Rebeccou často setkávají na tiskových konferencích. Jednou si od něj Rebecca půjčí dvacet liber, aby si mohla koupit úžasnou značkovou šálu, ale protože se za to stydí tak mu napovídá, že je to na dárek pro nemocnou tetu Ermintrudu. Tahle fiktivní teta postupně také zemře a založí nadaci pro houslisty v Malawi, vše proto aby se Rebecca vyhnula říkání pro ni zahanbující pravdy. Jednou ji Luke vezme na nakupování kufru, a po dlouhodobém výběru a hodně smíchu ji pozve i na večeři - tam se ale Rebecca dozví, že kufr je určený pro Lukovu přítelkyni, což jí trochu vezme vítr z plachet. Ale ona to Lukovi vrátí. Když na konci knihy odhalí nekalé praktiky jedné z bank, kterou Lukova společnost zastupuje, a zveřejní je v tisku, octne se Luke v pěkné kaši. Rebecca je pozvána do televize aby mluvila o svém příběhu, a ukáže se, že je to debata právě s Lukem. Luke přijde ozbrojený možnými i nemožnými fakty, ale Rebecca ho rozmetá natolik, že Luke sám uzná, že má pravdu a že banka kterou zastupuje se zachovala nesprávně. Z toho vyplynou dvě výborné věci pro Rebeccu. Za prvé, Rebecca je v televizi velmi oblíbená a získá pravidelné místo v show jako finanční poradce pro volající - což jí dodá radost z práce a hlavně splatí všechny minulé a snad i budoucí dluhy. A za druhé ji Luke pozve na večeři, což, vzhledem k tomu že ho před týdnem opustila přítelkyně, také skončí na výbornou. A tak se Rebecca dočká šťastného happyendu.

K zamyšlení: Taky vám občas přijde snadné ztratit se v nakupování?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama