- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Shopaholik za hranicemi - Sophie Kinsella

21. října 2015 v 17:24 | Upiirek |  K-L
Hlavní postavy: Rebecca Bloomwoodová, Luke Brandon, Elinor, Alicia Billington, Michael Ellis, Suze, Derek Smeath, Tarquin, John Gavin

Děj se odehrává: v letech 2001 a 2002 v Londýně a v New Yorku

V kostce: Rebecca je zpátky, a (tentokrát) se nedrží na uzdě!

Život Becky Bloomwoodové se zdá být naprosto pod kontrolou. Po splacení všech dluhů a úspěšně rozjeté kariéře finanční poradkyně v ranním televizním programu se Beckyin pracovní život výrazně zlepšil. Její vztah s Lukem Brandonem je skvělý, i když Luke pracuje přesčas aby mohl svoji furmu zvětšit a roztáhnout se z Londýna až do New Yorku. Ne že by to mělo co dělat s Lukovo biologickou matkou, co ho jako malého opustila a přestěhovala se do New Yorku, a které na Lukovi záleží jen o něco víc ne na potulném psovi... Nicméně, až na Lukovu matku Elinor je Rebecčin život krásný.


Když Luke řekne Becky, že se plánuje na čas přemístit do New Yorku, aby tam uzavřel obchod s New Yorskými klienty, a požádá jí, aby tam jela s ním, Becky je celá nadšená. Luke to všechno naplánoval, a Becky taky čeká několik pohovorů: Americká televize ji čeká! Luke i Becky tedy spolu plánují skvělou budoucnost i kariéru v New Yorku. A mezi pohovory Becky plánuje nasát místní kulturu - architektura a umění v New Yorku...

Samozřejmě že to tak úplně nedopadne. Becky by se ráda podívala do muzea, ale když ona nikdy nebyla v obchodním době Barneys, a všechno to úžasné oblečení co tam na ní čeká tam prostě nemůže nechat nenavštívené! A co výprodeje vzorků Prady a dalších značek? Becky stráví dlouhou dobu nakupováním všeho co může, vždyť dolary ani nestojí to co libry... A jako dříve, Becky raději ignoruje dopisy z banky než aby je otevírala. V blahé nevědomosti o vlastní finanční situaci si Rebecca užívá nakupování a schůzky s lidmi z Americké televize, kteří se z ní můžou zbláznit.

Jenže sen musí jednou skončit. Lukovi se nedaří získat v New Yorku smlouvy, po kterých jde, protože jde kolem fáma, že v Londýně se mu jeho společnost vymyká z rukou. Luke ale místo toho, aby se vrátil do Londýna, zůstává v New Yorku, kterým je posedlý kvůli matce, ta si ale ještě ani neudělala čas ho navštívit. Ale to nejhorší ještě přijde: Becky se jednoho dne probudí a zjistí, že je v novinách, ale ne v dobrém slova smyslu. Anonymní zdroj prodal novinám článek o Beckyině nezřízeném nakupování značkových oděvů a o tom, že dluží víc peněz než je dobré pro jakéhokoliv člověka, o to víc ale o někoho kdo v televizi radí lidem, jak se starat o své finance. A to má samozřejmně své dopady. Becky přijde o práci v britské televizi i v té americké, a je totálně znemožněná na obou kontinentech. Luke se na ní naštve protože to mu samozřejmě nepomůže s jeho byznysem, když v New Yorku každý zkoumá jestli má jejich možný budoucí partner vše pod kontrolou nebo ne. Becka se cítí hrozně a nemá v New Yorku žádnou podporu, a tak se rozhodne vrátit do Anglie za příteli a rodiči, zatímco Luke zůstává v New Yorku.

Becky neví co se životem. Přišla o práci a je v dluzích, a její nový bankéř se jí vysměje místo aby jí dal další půjčku, a řekne jí, že by touhle dobou v životě neměla mít dluhy ale nějaký majetek. Becky je ztracená. Vše se ale změní poté, co jde do Lukovi Londýnské kanceláře vyzvednout si balíček. Když si ho bere z prázdné kanceláře, uslyší Becky příchod lidí, a rychle se schová, protože nechce nikomu čelit. Je to Lukova zaměstnankyně Alicia spolu s dalšími kolegy, kteří se otevřeně baví o tom, jak se odtrhnou od Lukovi společnosti a přetáhnou jeho největšího klienta. Becky to zavolá Lukovu kolegovi Michaelovi do New Yorku s tím, aby to řekl Lukovi ale aby jí nezmiňoval.

Pak Becky dojde, že něco má: všechny své šaty. A proto uspořádá výprodej, spolu s katalogy a s řádnou organizací. Výtěžek jde na splacení jejích dluhů a zbytek pak patří charitě. Beckyina rodina a přátelé se zapojí, všichni přivedou známé a další lidi, co Becky kdy viděli v jejích úžasných značkových šatech. A Becky prodá úplně všechno. Navrch se Becky - na Michaelovu radu - rozhodne získat práci, která by jí skutečně bavila. Ukáže se, že v Barneys si jí pamatují a obdivují její smysl pro oblečení, a Becky tak získá místo osobní nákupčí pro boháče New Yorku - může nakupovat oblečení za cizí peníze a pro sebe získá zaměstnaneckou slevu! Co víc by si mohla přát? Snad už jen jednu věc. V New Yorku se objeví nový zákazník - Luke. Řekne jí, že ví o její zásluze na odhalení Alicie (která samozřejmě byla vyhozená) a o záchraně své firmy. Navíc se mu po zachránění Londýnských kanceláří podařilo i uzavřít menší obchod v New Yorku, a tak plánuje být tak půl času tam a půl času zpět. A že pokud by o to Becky stála, byl by moc rád aby mohl být s ní. A Becky přijme.

K zamyšlení: Žijete svůj sen, děláte práci která vás naplňuje?
 


Anketa

Jsi feministka/feminista?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama