- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Báječné nakupování před svatbou - Sophie Kinsella

1. listopadu 2015 v 16:46 | Upiirek |  K-L
Hlavní postavy: Rebecca Bloomwoodová, Luke Brandon, Elinor, rodiče, Robyn, Michael, Laurel, Alicia, Danny, Suze

Děj se odehrává: v roce 2002 v New Yorku a v britském Oxshottu

V kostce: Shopaholička Becky se bude vdávat! Ale není to tak jednoduché: nemůže si vybrat svatební šaty, svatební dary, a ani kterou svatbu vlastně chce...

Rebecca je zpátky, a život je skvělý. Bydlí s Lukem v New Yorském apartmá, užívá si svojí práci a vychází se svými klienty. Ale na všem se dají najít mouchy. Velkou mouchou je pro Becky Elinor, Lukova biologická matka, která ho jako malého opustila a odstěhovala se do Ameriky, a od té doby o něj nikdy neprojevila zájem. Tedy alepoň do teď, kdy je Luke najednou úspěšný v America, a ona ho může využít na vyzvednutí své nadace. A Luke by radši nespal aby matce nepomohl s prvním posledním... Becky to ale musí překousnout, protože ví, jak se Elinor pro Luka důležitá.


A navíc, Becky má brzy jiné starosti. Po té, co jí na svatbě její nejlepší kamarádky Suze požádá Luke o ruku, musí začít plánovat vlastní svatbu! Ale hlavně vysvětlit rodičům, kterou svatbu vlastně plánuje. Jakmile se totiž s Lukem zasnoubí, rozjedou se hned dvě přípravy svateb: jednu plánuje Beckyina matka v Oxshottu, sama jí chystá a moc se na ní těší, a jednu plánuje Elinor v New Yorku, úžasnou svatbu která bude společenskou událostí roku a která bude Elinor stát statisíce. A Becky se nemůže přimět k tomu, aby jednu z nich zrušila: přece nemůže zlomit matčino srdce a odříct svatbu doma s přáteli, ale pece taky neodmítne pohádkovou svatbu na motiv Krásky a Zvířete, o které většina nevěst může jen snít... A znáte Becky, před problémem se vždy radši schová než aby ho rychle vyřešila.

Asi si dovedete představit, jak se celá situace vyvíjí. Plánovaní obou svateb je v plném proudu a Becky se snaží ze všech sil aby se ani jedna skupina nedozvěděla o té druhé. Mezitím si Luke konečně uvědomí, že ho Elinor jen využívá, řekne jí to od plic s tím, že už se s ní nikdy neuvidí, a úplně se zhroutí. Becky by byla ráda, kdyby mohla mít Elinor ze života, ale bohužel ví jedno: Luke nikdy nebude úplně v pořádku, pokud se s matkou neusmíří. A tak se Becky vydá na usmiřovací misi a donutí Elinor, aby Lukovi řeka vše co potřebuje slyšet: že jí na nem záleží a že je na něj pyšná. A Elinor poslechne. Luke se přestane angažovat v její nadaci a dokonce Becky odsouhlasí plus mínus roční líbánky, kdy spolu budou cestovat kolem světa, a jeho práci mezitím bude odvádět jeho společník a dobrý přítel obou dvou Michael.

V knize se stanou i další věci, ne že ne. Suze porodí zdravého chlapečka. Beckyin kamarád a soused Danny, neúspěšný návrhář, se pokusí propašovat do Barney's kde Becky pracuje a dát své výtvory na věšáky, aby to vypadalo že má úspěch. Beckyina kamarádka a zákaznice Lauren se snaží prokázat, že mladá milenka jejího manžela, která jí ho odloudila, jí zároveň ukradla rodinné šperky - a když se ona milenka ukáže v Barney's s drahým náhrdelníkem kolem krk, Becky ihned zavolá Lauren a ta ji chytí při činu. A nezapomeňme na Alicii, která se v první knize pokusila zruinovat Luka a v druhé naházela spoustu špíny na Becky. Alicia sdílela s Becky svatební plánovačku Robyn, Robyn jí ale dala kopačky aby se mohla soustředit na Beckyinu o dost větší a dražší svatbu (a taky jí i všem ostatním Alicia lezla děsně na nervy). A tak se Alicia pokusí Beckying svatbu zničit - i když nakonec neúspěšně.

A jako to dopadlo se dvěma svatbami - kterou si nakonec Becky vybrala a kdo byl zklamaný? Neřeknu vám to, už tak jsem vám zkazila zbytek knihy :D Jen si jí kupte a užijte, zasmála jsem se, přemýšlela jak se z toho Becky asi dostane, a dokonce jsem se sama nervovala za ní - zkuste to taky.

K zamyšlení: Měli byste radši svatbu snů s lidmi co neznáte nebo domáckou svatbu s rodinou a přáteli?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama