- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Báječné nakupování se sestrou - Sophie Kinsella

11. prosince 2015 v 12:29 | Upiirek |  K-L
Hlavní postavy: Rebecca Brandonová, Luke Brandon, Jessica Bertram, Suze, Nathan Temple, Lulu

Děj se odehrává: v první polovině roku 2003 hlavně v Anglii

V kostce: Becky má sestru! Jess ale nesnáší nakupování - je možné že jsou vůbec sestry?

Rebecca má po svatbě a strávila posledních 10 měsíců na líbánkách, cestováním po světě s Lukem, svým manželem. A že toho spolu zažili hodně - viděli svět, dali se na jógu, Becky dokonce dosáhla takového osvícení, že dokázala bezbolestně přeběhnout žhavé uhlíky bosýma nohama (a ne, určitě to nemělo nic společného s tím že si zrovna běžela koupit originální náramek...). A protože je to Becky, z každého navštíveného místa si nechala zabalit a poslat suvenýr domů do jejího a Lukovo londýnského bytu. Což by bylo v pořádku, kdyby se neukázalo že Becky bezmyšlenkovitě naplnila věcmi celé dva náklaďáky a v bytě nebylo kam se hnout - Becky se prostě nikdy nezmění...


Beckyin návrat z líbánek není tak úžasný, jak si ho představovala. Kromě přeplněného bytu je tu taky Suze, Beckyina nejlepší kamarádka, která si v domě Beckyiny nepřítomnosti našla někoho jiného s kým by mohla trávit čas. A Beckyini rodiče se chovají hrozně divně... Becky neví, co se děje, dokud nezjistí, že rodiče během její nepřítomnosti zjistili, že Beckyin otec má ještě jednu dceru, kterou počal než se seznámil s Beckyinou matkou a o které do teď nevěděl že existuje. Becky je nadšená. Vždycky chtěla sestru, se kterou by mohla chodit nakupovat a malovat si nehty, a navíc si teď říká že jí nová sestra nahradí Suze. Ale řádně se plete.

Jess se totiž od Becky snad už nemůže víc lišit. Becky miluje nakupování a utrácení peněz, a značkové oblečení a boty jsou její mana; Jess nakupování nesnáší a dotáhla šetrnost na umění, s používáním kávových zrn dvakrát a s vytvářením vlastního kropáče na kytky z krabice od mléka. Jediné o čem Jess mluví s jakoukoliv vášní jsou kameny - Jess je geoložka. Becky se snaží aby se spřátelily, ale protože nemají nic společného, jde to ztuha, až nakonec se sestry rozejdou ve zlém, Jess nevěřící tomu, že Becky je schopná tak nehorázně utrácet a lhát manželovi o tom, kolik toho kupuje, a Becky vidící v Jess jen nepříjemnou a nudnou patronku.

Becky se ale pokusí s Jess spojit ještě jednou. Je to proto, že Luke odhalí další z Beckyiných triků s nákupy a přečerpanými účty, s Becky se pohádá a řekne jí, že by měla být víc jako její sestra. Becky se vyděsí, že je její manželství v troskách, a vydá se najít Jess na sever Anglie, aby jí učila šetrnosti "jako Yoda". Jess se snaží Becky odehnat a dokonce jí řekne, že není jistě jestli jsou vůbec sestry, a Becky chce zničeně odjet. Pak jí ale dojde, že jsou s Jess sestry, protože jsou vlastně stejné - tak jak Becky miluje značkové boty, tak Jess miluje kameny. Obě dělají nehorázné hlouposti, aby získaly boty/kameny, které chtějí, a obě si je vystavují stejným způsobem v domě - Jess tuhle šílenou stránku akorát dokáže lépe skrývat. A tak se Becky vydá najít Jess aby jí tenhle objev řekla, Jess se ale vydala na pochod do hor, a Becky nemůže čekat - a tak se ve svých podpatcích a s kabelkou vydá za ní. A přijde bouřka; Becky se zraní a Jess ji najde se zlomenou nohou; Becky řekne Jess že jsou skutečně sestry a kupodivu si nakonec rozumí; Suze se přiřítí Becky najít protože je jí jasné že Becky si na hoře ublíží, a řekne jí že přestože má novou kamarádku, Becky má prostě raději; Luke Becky zavolá a omluví se, protože chápe jak byl návrat z líbánek do reality pro Becky těžký, a všechno je mezi nimi v pořádku... A na závěr Becky dojde, že je těhotná! Prostě happy end jak má být.

K zamyšlení: Jak vycházíte s lidmi, kteří jsou váš pravý opak?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama