- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Báječné mininakupování - Sophie Kinsella

25. ledna 2016 v 12:35 | Upiirek |  K-L
Hlavní postavy: Becky, Luke, Minnie, Bonnie, Jess, Suze, Elinor, rodiče, Danny

Děj se odehrává: na konci roku 2005 a v první půlce roku 2006 v Anglii

V kostce: Beckyina dvouletá holčička je celá po mamince - budoucí shopaholička

Kniha začíná krásnou scénkou, kdy Becky a její dvouletá dcera Minnie navštěvují Santovu sluj v obchodním domě, aby si mu Minnie mohla sednout na klín a říct mu, co by si přála pod stromeček. Minnie ale není andílek, jak by si Becky přála, naopak je po mamince - jakmile vidí něco, co chce, musí to mít. A protože se jí zalíbí Santovi sobi a pak i saně, a protože je nechce pustit i když ji rodiče od nich tahají, saně se rozpadnou a Minnie je zakázán vstup do sluje. A tohle je už čtvrtý supermarket kde se stalo něco podobného. Beckyini rodiče i přátelé pro to mají různá slova: Minnie je "živější", má "vlastní názor" a je "plná života" - nikdo nechce před Becky připustit, že Minnie je jednoduše rozmazlená.


Jedna dějová linie sleduje Becky v neúspěšných pokusech Minnii naučit jak se chovat, od nakupování ne jen tak ale za kapesné na roky dopředu, přes najmutí chůvy která uteče hned po prvním dni, až po konzultaci s odbornicí, která nakonec řekne že Minnie je na svůj věk normální dítě, ale že Becky je závislá na nakupování a že Minnie to může mít po ní. Becky má možnost navštěvovat kurz aby se své závislosti zbavila, ona to ale neudělá, a to ani pro svou dceru ne - tady Becky rozhodně ztrácí hodně z mých sympatií. Nicméně je skvělé, že nakonec se ukáže že Minnie není takový horor za jakého ji všichni mají, a že je na svůj věk prostě normální.

Druhá dějová linie sleduje Becky, jak se snaží pro Luka přichystat tajnou oslavu narozenin. Nejdřív se spřáhne s jeho sekretářkou, aby Lukovi a všem jeho zaměstnancům zabookovala datum, aniž by věděli o co jde, a aby pozvala Lukovi přátele a klienty. Becky se pak pokusí o přípravu úžasné party, což ale nejde zrovna snadno, protože peníze nejsou a party pro 200 lidí není nejlevnější. Becky se snaží a snaží ale nakonec musí uznat, že to sama nezvládne. Na pomoc jí přijdou její přátelé, rodina, a hlavně Elinor, Lukova biologická matka, se kterou Luke nemluvil od smrti své adoptivní matky - Becky neví co mu Elinor řekla, ale on s ní potom spřetrhal všechen kontakt. Což vzhledem k jejich historii není tak úplně nečekané (jen se podívejte na Elinořiny zásahy při Lukově a Beckyině svatbě). Elinor už Luka neobtěžuje, ale zkontaktovala Becky, protože si přála vidět svou jedinou vnučku. Becky povolila, a když se pak vylila Elinor srdce jak její party propadá, Elinor jí nabídla pomoc, kterou Becky vděčně přijala. Díky Elinor měla party nakonec obrovský úspěch, i když pro Becky bylo hotové peklo udržet ji před ním tajnou, obzvláště poté co se o ní doslechly noviny. Ale party byla nakonec úžasná a Luke byl šťastný. Elinor ho jen sledovala z povzdálí a pak odešla, a zakázala Becky, aby Lukovi řekla cokoliv o její pomoci - chtěla totiž něco udělat pro Luka bez toho, aby z toho ona cokoliv měla. Becky jí to slíbila, ale zároveň slíbila sama sobě že jednoho dne v budoucnosti bude Luke znát pravdu.

No a nakonec, Becky a Luke žili poslední dva roky v domě s Beckyinými rodiči, protože měli strašnou smůlu se sháněním domu - jeden vyhořel, jiný byl na trhu podvodem, a ten poslední měl stěny probourané do vedlejšího domu a ukradl odtamtud celé patro. Beckyini rodiče ji sice milují, ale dva roky s jejich dospělou dcerou a všemi jejími nakoupenými věcmi jsou pro ně taky náročné. Luke a Becky shánějí dál ale zatím se jim nedařilo. Na konci knihy ale Luke odhalí Becky, že jeho nová klientka, slavná herečka, by si přála aby jí Luke pomáhal několik měsíců v LA, a Luke se Becky zeptá jestli by si přála aby se tam celá rodina na pár měsíců odstěhovala. Becky, milovnice Hollywoodu, už se vidí obklopená hvězdami, a souhlasí... takže hádejte kde se odehrává další kniha?

K zamyšlení: Kdyby se vaše dvouleté dítě chovalo takhle, co byste dělali?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama