- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Down Dog Billionaire - Lucy Edge

2. ledna 2016 v 12:16 | Upiirek |  E-F
Hlavní postavy: Meg, Becks, Max, Nate, Ashley, Zofanny, Jed

Děj se odehrává: v současnosti v Londýně

V kostce: talentovaná marketingová žena získá práci v novém luxusním světě jógy, zaměřeném na krásu a výkonnost - je to ale to, co chce?

Tohle je první román od autorky autobiografie Yoga School Dropout. Hlavní hrdinkou je Meg Rogersová, která pracuje v reklamě ve velkoobchodě s čokoládou, kde mimo jiné má zdarma celodenní přísun čokolády - no není to sen? Pro Meg není. Když tuhle práci začala, firmu vedl majitel kterému záleželo jak na svých zaměstnancích, tak na etických zdrojích a dobrých nápadech které přinášeli peníze a zároveň pomáhaly lidem. Když ale firmu spolkla větší organizace, to se změnilo, a Meg samu sebe našla ušlápnutou s přistřiženým křídly, zodpovídající se nadřízené která jen kradla její nápady a pak je díky šetřícímu seškrtávání změnila v šunt. Meg se tedy rozhodla, že si radši najde novou práci.


Meg neví přesně co by chtěla dělat, jen ví že chce mít kancelář v centru Londýna, vydělvat spoustu peněz a ještě při tom konat dobro - prostě chce mít všechno. Její nejlepší kamarádka Becks miluje jógu, a i když Becks józe nikdy moc nerozuměla ani nepodlehla, ví, že jóga pomáhá lidem aby se cítili a vypadali dobře, a když se v Londýně má otevírat nové luxusní jóga studio Shine, Meg se hend pokusí získat u nich práci a uspěje. Max, vedoucí Shine, má velké plány - Shine má být celosvětově úspěšný řetězec studií, který pomůže pracujícím a vystresovaným lidem celého světa vypadat skvěle, díky hodinám jógy před nebo po pracovní době, tvrdému cvičebnímu režimu, dietě na růžovém sushi, a dokonce díky technologii - hodinkám které kontrolují co jíte a kdy cvičíte, cvičební podložce která vám podle vašeho rozložení váhy sdělí jestli děláte pózu správně, a dokonce celotělovému obleku, který vás tvaruje a tlakem upravuje vaší pozici při cvičení. Shine je prostě ráj pro lidi, kteří chtějí vypadat dobře, cvičit v nejvyšším luxusu, a kteří mají málo času.

Meg se idea studia líbí a pustí se s vervou do práce, není to ale jednoduché. Jako jediný člen týmu se zadkem o několik číslem větším než všichni okolo, Meg musí tvrdě pracovat i sama na sobě aby zapadla. Ashley, vedoucí pro styk s veřejností, je kráva číslo jedna které Meg od začátku nenávidí a snaží se jí znemožnit a vyštípat. Zofanny, módní návrhářka Shine, se tváří jako nejlepší přítelkyně, nestydí se ale ukrást Meg její reklamní nápad a sama ho prezentovat Maxovi. Taky Meg tlačí ke skončení čokolády, kávy, a rovnou k botoxu, kterému Meg zatím odolává. A na závěr jsou tu všechna malá místní studia jódy, které Max postupně připravuje o zákazníky a tím i práci. Mezi nimi je i studio patřící Nateovi, kamarádovi Becks i Meg, který své studio převzal po matce a pomáhal lidem díky pomalé józe, dýchání a osobnímu přístupu, který v Shine neexistuje.

Na rozdíl od Becks a od Nateových ostatních klientů, Nate sám nikdy nebere Meg jako nepřítele a konkurenci. Meg je u Natea vždycky vítaná, a on jí pomůže uklidnit se pomocí dýchání, když panikaří, a když jede pozdě do práce na reklamní focení, Nate jí sveze na své motorce a pak i pomůže s focením, i když jde o konkurenční megafirmu. Taky se jí snaží radit, aby odpustila Ashley i Zoffany, protože jí pomohly posunout se v životě dál a něco se naučit, zatímco Meg se Nateovi snaží pomoci svými marketingovými tipy, ale musí to dělat opatrně a s rozmyslem, protože jde koneckonců o konflikt zájmů.

Meg se v Shine daří, a zhubne natolik, že si ji Max vybere jako modelku na předvádění toho, jak moc Shine lidem pomáhá. Meg to miluje, když si ale uvědomí, že Max s ní flirtoval jen proto, aby vypadala při focení dobře a rozzářeně, a že ani po předložení důkazů o tom že Ashley se jí snažila vyštípat nemorálním a nelegálním způsobem Max nehodlá Ashley vyhodit, uvědomí si, že Shine jí do života žádnou radost nepřinesl. Jistě, je z ní modelka v jedné reklamě; jistě, vydělala na tom; ale lidé v práci jí při tom jen využívali a házeli klacky pod nohy, a hektické cvičení a šílená dieta jí vždycky zanechaly unavenou a neveselou, zatímco jóga s Natem v ní probouzela pocit pohody a souznění s ostatními lidmi. A tak se Meg nakonec rozhodne opustit Shine a přidá se k Nateovi, který opouští Londýn a vydává se do jiného britského městečka, kde si založí nové studio jógy a bude pomáhat lidem řešit problémy pomocí jógy, od stresu a bolesti za krkem až po deprese. Nate a Meg se konečně dají dohromady, a Meg sice přijde o vysoké postavení a stálý plat, zato se ale pustí do projektu kterému věří a který jí přinese radost a světu užitek, a získá chlapa co jí umí uklidnit, má krásný úsměv a ještě umí péct :)

K zamyšlení: Co byste radši, krásu a bohatství, nebo radost a pohodu?
 


Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama