- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Hedvábník - Robert Galbraith

1. března 2016 v 9:43 | Upiirek |  Joanne Rowlingová a její knihy
Hlavní postavy: Cormoran Strike, Robin Ellacottová, Anstis, Owen Quine, Leonora Quineová, Orlando, Kathryn, Pippa, Jerry Waldegrave, Daniel Chard, Michael Fancourt, Elizabeth Tasselová, Matthew, Charlotte

Děj se odehrává: převážně v Londýně v zimě 2011-12

V kostce: druhý Strikeův případ, o spisovateli co si sepsal vlastní vraždu

Uběhlo už dost měsíců od doby, kdy Cormoran Strike se svojí asistentkou Robin vyřešili případ Luly Landryové, který tehdy světu připadal jako sebevražda. Od té doby mu přibylo lukrativních případů bohatých žárlivých klientů a klientek, ale Strika práce focení lidí při podvádění nijak extra nebaví. Robin zase netěší to, že i když jí Strike řekl, že by ji rád vycvičil jako partnerku, chová se k ní víceméně jako k dobré sekretářce, ale k případům ji moc nepouští. Tohle všechno se ale změní, když ke Strikovi do kanceláře přijde Leonora Quineová.


Leonora chce po Strikovi, aby našel jejího zmizelého manžela, céčkového spisovatele Owena Quinea. Leonora nechce jít za policií, protože Quine takhle mizí celkem často, a naposled ho našli u milenky. Strike její případ přijme, protože ho osloví to, že pro změnu přišel někdo, aby svého partnera našel, než aby odhalil nevěru. Leonora si myslí, že se Quine jen zašil v nějakém spisovatelském doupěti po té, co jeho literární agentka odmítla vydat jeho poslední román, Bombyx Mori. Strike se tedy vydává pátrat do světa spisovatelů, vydavatelů, agentů a zhrzených milenek.

Když se ukáže, že Quine se neschovává, ale byl brutálně zavražděn, rozříznut jako prase na zabijačce a někdo mu vyndal a odnesl střeva, a navíc kolem těla někdo úhledně prostřel talíře s příbory, přesně tak jak Quine popsal svoji vraždu v Bombyx Mori, policie obviní Leonoru. Ta ale požádá Strika, aby vyšetřoval i nadále a dokázal, že ona to nebyla, a Strike se do toho pustí, i když všechny důkazy svědčí proti Leonoře.

Neřeknu vám, kdo, jak a proč to udělal, jen si to přečtěte sami :) Kniha je výtečná, dobře následuje první díl, případ je výjimečný a dost nechutný, ale zato člověku opravdu nedojde, kdo to udělal, až do samého konce. Spolu s tím spojené lidské příběhy Strika a Robin, jeho když ho jeho zhoubná bývalá kontaktuje těsně před a po své svatbě s jiným mužem, a její se snoubencem, kterému se nelíbí její práce se Strikem ale musí se to naučit překousnout, dotváří skvělý komplexní příběh který já jsem si osobně užila.

K zamyšlení: Myslíte si, že pro umění se musí trpět?
 


Anketa


Komentáře

1 terkamatouskova | Web | 1. března 2016 v 10:12 | Reagovat

moc pěkné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama