- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Prokleté domovy - Ben Aaronovitch

27. června 2017 v 18:07 | Upiirek |  A
Hlavní postavy: Peter Grant, Inspektor Thomas Nightingale, Lesley, Muž bez tváře, Zach Palmer, Molly, Varvara, Abigail, Sky, Beverly Brooksová, Matka a Otec Temže, Nicky

Děj se odehrává: v současnosti v Londýně

V kostce: čarodějný učeň zase vyšetřuje vraždu, odhalující existenci více magie než čekal

Tahle kniha přímo navazuje na Šepot podzemí, třetí z Aaronovitchovi série o Londýnském čaroději, která zase navazuje na Měsíc nad Soho a Řeky Londýna. Muž vez tváře, který minule unikl, je opět hlavním padouchem, i když ani tentokrát se neobjeví až do samého konce. Má ale opět mocnou spolupracovnici/zaměstnankyni, tentokrát jde o Ruskou čarodějku jménem Varvara nebo také Varenka, která se ráda ohání kouzly, které vypálí i díru do auta pouze mrazem. A Varenka se nenechá jen tak chytit.Nebudu rozepisovat celý děj, trvalo by to opět věčnost. Ovšem zkazím vám některé překvapení, takže spoiler alert! V knize se Muž bez tváře snaží získat pro sebe magickou energii, kterou dokázal zachytit architekt jednoho Londýnského činžáku, stavěného za účelem skladování každodenní magické energie vyprodukované lidmi. Muži bez tváře se tohle nakonec nepodaří, zato ale získá Lesley, která se na jeho stranu nejspíš přidá proto, žejí slíbí obnovit její tvář, kterou má znetvořenou po jejím první setkání s kouzly. Peter je tak svojí partnerkou v potírání zločinu zrazen.

Muž bez tváře a Lesley uniknou, Varenka je však přemožena Nightingalem. Ten ji ale nemůže nechat nekde ve vězení, odkud by lehce unikla, a tak je Varenka vězněným hostem v Rozmaru, kde naní dohlíží Molly a speciální pouta, dávající o ní informace každou minutu. Takže o další díly je určitě postaráno.

K zamyšlení: Byli byste ochotni zradit své přátele, kdybyste byli znetvořeni a zrada by vám navrátila lidskou podobu?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama