- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Líbáš jako Bůh - Marie Poledňáková

22. prosince 2017 v 21:28 | Upiirek |  P-R
Hlavní postavy: Helena, Bohunka, František, Karel, Adam, Bela, Bastík, Maxík, Kristýna

Děj se odehrává: v Čechách v současnosti

V kostce: komedie o lásce po padesátce

Film Líbáš jako Bůh mi unikl, ale přečetla jsem si knížku a bavila jsem se. Hlavní postavy jsou Helena, která se rozvádí s manželem Karlem, slavným spisovatelem, který si něco tak malicherného jako rozvod nechce přiznat, a chce s Helenou zůstat a zároveň si udržovat mladé milenky. Pak je tu Bohunka, stíhačka co má všechno a všechny pod kontrolou - kromě svého manžela Františka, který se podruhé ve svém životě bláznivě zamiloval, když jeho sanitka málem srazila Helenu na ulici. A pak tu máme všehochuť členů rodiny, a to je vždycky recept na komedii (nebo tragédii).


Příběh začíná právě sanitkou. Helenině snaše začli porodní bolesti a sanitka nikde - tak Helena vyrazí mávat na sanitku letící kolem, která zastaví a v ní doktor František. Porod navíc nečeká, a tak František porodí Helenina vnoučka v sanitce - Karel z toho později udělá rodinnou historku o tom, jak bláznivý doktor málem přiškrtil malého Bastíka. Ale chce to i další náhody, aby svedly Helenu a Františka dohromady - a protože Františkova žena je podezřívavá, František se s Helenou nevídá tak často, jak by si přál.

Bohunka na to ale stejně přijde - nastraží to tak, že letí do Londýna za dcerami, ale tajně se vrátí s tím, že "zapomněla" že děti jsou na dovolené v Americe. Ale protože je vychytralá, nekonfrontuje Františka hned - sleduje ho a zjistí, s kým se schází, a potom předstírá že je Helenina spolužačka ze základky, a pozve se k ní na chatu na Velikonce. A tam se rozjede veselá taškařice, kde Bohunka pořád cpe Heleně, jak skvělé a dlouhé má manželství, a František s Karlem se baví o práci a snaží se dostat plechovku od barvy z hlavy malého vnoučka, zatímco Heleny matka předvádí nového přítele, který prokopne trubku s vodou.

František se po téhle ukázce manželčiny kontroly snaží držet od Heleny dál, ale nedaří se mu to - je to láska jako za mlada, kdy jeho snoubenka zemřela ve vlakové nehodě. Bohunka mu přijde na to, že se snaží jí opustit a s Helenou si píše dál, ale stejně se s ním nechce rozvézt - rozvod přijde až o měsíce později, když se František konečně rozhodne, že opravdu chce Helenu. Nakonec jí i získá - a konečně jsou spolu.

Knížku jsem si užila, situační komedie mě bavila, byla dobře popsaná a dovedla jsem si jí představit. Postavy mě sice občas štvaly svým chováním, ale byly prostě lidské - kdyby se všechny chovaly rozumně, nebylo by co číst :D Takže kniha mě pobavila, čtení jsem si užila, a jsem s knihou spokojená - ne ohromená, ale spokojená, a to je občas to nejlepší.

K zamyšlení: stojí za to zabývat se notorickým Couvalem?
 


Anketa

Knižní či filmové parodie?

mám rád/a
nemám rád/a

Komentáře

1 Eliss | Web | 22. prosince 2017 v 21:54 | Reagovat

Viděla jsem jen film a ten se mi moc nelíbil...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama