- Užijte si čtení - Přispějte článkem - TUDY KE KNIHÁM - Kometnujte -

Líbáš jako ďábel - Marie Poledňáková

2. ledna 2018 v 15:48 | Upiirek |  P-R
Hlavní postavy: Helena, František, Karel, Bohuna, Kristýna, Láďa, Jossiff

Děj se odehrává: v současnotsi v Maroku a v Praze

V kostce: dovolená, únos, a hledání lásky přes seznamku

Tuhle knihu jsem si už tolik neužila jako tu první, Líbáš jako Bůh, přestože tragikomická situace hlavní zápletky mě udržela u čtení. Hlavním rozdílem oproti předešlému dílu je to, že kniha už není psaná z pohledů Heleny a Bohuny, ale ve třetí osobě. To sice dává autorce moc podívat se do hlavy i ostatním postavám (kupodivu ne moc Františkovi), ale kniha ztrácí tu živost, kde se sžijete s hlavní postavou a prožíváte její pocity. A opět jsem jen kroutila hlavou nad tím, jak se postavy občas chovají, a kolik z nich potřebuje terapeuta (kterého má jenom Bohuna, a rozhodně jí nepomáhá).Hlavní dějová linie se zase týká Heleny a Františka. Vyletěli si na dovolenou do Maroka, aby se dostali od Karla, Bohuny, a všech dalších členů rodiny kteří se jim neustále vrtají do života. Samozřejmě to ale není tak jednoduché - přijdou o svoje pasy i všechny peníze, a musí se o sebe postarat. Když požádají své bývalé partnery o to, aby jim posalali peníze do banky do Maroka, je o zábavu postaráno. Karel i Bohuna se nezávisle na sobě rozhodnou, že místo posílání peněz je osobně do Maroka přivezou, a pokusí se záskat bývalé partnery zpátky. A Bohuna je v Maroku unesená a únosci chtějí výkupné. Situace je komická hlavně tím, že Bohunin charakter nutí čtenáře k přemýšlení nad tím, proč by jí někdo dobrovolně unášel. František, Karel a Helena se jí samozřejmě snaží dostat zpátky, a po spletité a ošemetné zápletce, honičce i s policií, nřišním tanci a postřelené noze se jim podaří dostat se zpátky do Čech.

Druhá dějová linie mě bavila víc, a rozhodně si myslím že by byla zasloužila to vyprávění v první osobě. Helenina sestra Kristýna se rozhodla, že když Helena dokáže ve svém věku objevit lásku, dokáže to i ona, a tak se pustí do seznamky. A najde muže, jací se dali čekat: celou řadu lidí, od kterých se radši držet dál, od chlápka v rozhalnece s řetězy kolem krku a v černé kůži, až po muže co na první rande přivedl svoji maminku. Nakonec ale najde Láďu, kaskadéra, se kterým si skvěle padnou do noty. Má to ale háček - Kristýniny děti jsou na táboře, a ona Láďovi předstírá, že žádné nemá. Na konci se ukáže, že Láďa má taky děti, a z toho co měl býr jen krátký románek plný chemie se vyklube vztah - kniha končí jejich svatbou.

Kristýnin příběh jsem si užila víc než ten hlavní, nejspíš proto, že jsem dovedla oba hlavní hrdiny lépe pochopit. A taky mám ráda happy end :o) Ale celkově upřímně nevím, jestli se ke knize vrátím - možná si spíš někdy konečně pustím ty jejich filmy, co mi oba utekly...

K zamyšlení: zaplatili byste vykupné za Bohunu?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama